Trwa ładowanie...

Spotkanie Donald Tusk-Janusz Piechociński. Będą rozmawiać o taśmach

Wicepremier i szef PSL Janusz Piechociński powiedział, że ok. godz. 20 dojdzie do jego spotkania z premierem Donaldem Tuskiem. Tematem rozmowy - jak dodał - będzie sytuacja po opublikowanych przez "Wprost" nagraniach rozmów polityków.

Share
Spotkanie Donald Tusk-Janusz Piechociński. Będą rozmawiać o taśmach
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d7djp1h

Piechociński podkreślił, że będzie na ten temat rozmawiał z "reprezentatywną grupą" polityków PSL. Po tym spotkaniu, jak zapowiedział już wcześniej Piechociński, PSL przedstawi własne scenariusze. Pytany o wniosek PiS o wotum nieufności dla rządu, Piechociński odparł: "Żadnych deklaracji nie składam". Zapowiedział też serię swoich spotkań, w tym z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Premier Tusk odniósł się do ujawnionych przez tygodnik "Wprost" nagrań rozmów, w tym rozmowy Bartłomieja Sienkiewicza z Markiem Belką. Dotyczyła ona m.in. hipotetycznego wsparcia przez NBP budżetu państwa kilka miesięcy przed wyborami; w tej części rozmowy Belka mówił m.in. o warunku pojawienia się nowego ministra finansów, w miejsce Jacka Rostowskiego oraz że bardzo ważną sprawą jest nowelizacja ustawy o banku centralnym.

Według Tuska analiza rozmowy Sienkiewicza i Belki nie wskazuje na przekroczenie prawa i - w ocenie premiera - abstrahując od "paskudnego sposobu" wyrażania przez nich opinii, rozmawiali oni raczej "o tym, jak pomóc państwu polskiemu, a nie jak zaszkodzić". Dlatego - oświadczył Tusk - nie ma powodów, by zdymisjonować obecnego szefa MSW.

d7djp1h

Podziel się opinią

Share
d7djp1h
d7djp1h
Więcej tematów