Trwa ładowanie...
d1lxl5x
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Sposób na rosyjskie sankcje - jeść więcej jabłek

Straty austriackich sadowników, spowodowane rosyjskim zakazem importu żywności, można złagodzić, zwiększając spożycie owoców w samej Austrii - powiedział we wtorek minister rolnictwa tego kraju Andrae Rupprechter.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sposób na rosyjskie sankcje - jeść więcej jabłek
(PAP, Fot: Rafał Guz)
d1lxl5x

- Jeśli każdy zje o jedno jabłko tygodniowo więcej, będziemy mogli zlikwidować tę lukę na rynku owoców i warzyw - podkreślił Rupprechter. Wyraził też opinię, że austriacka gastronomia powinna preferencyjnie traktować regionalne produkty spożywcze.

Szerokim echem odbiła się na świecie polska akcja "Jedz jabłka na złość Putinowi".

Na początku sierpnia Rosja poinformowała, że wprowadza zakaz importu owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału z USA, Unii Europejskiej, Australii, Kanady oraz Norwegii. Embargo ma obowiązywać przez rok. To odpowiedź Rosji na sankcje nałożone na nią przez USA oraz UE za popieranie separatystów na Ukrainie. Wcześniej, 1 sierpnia, Rosja wprowadziła embargo na niektóre owoce i warzywa z Polski.

d1lxl5x

Podziel się opinią

Share

d1lxl5x

d1lxl5x
Więcej tematów