Trwa ładowanie...

Spór o LGBT w jutrzejszej prasie. Mocne okładki "Gazety Polskiej i "Polityki"

Kwestia karty LGBT+, którą podpisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zdominowała okładki jutrzejszych tygodników. Sprawę wychowania seksualnego w warszawskich szkołach wzięła na tapet zarówno lewicowa "Polityka", jak i prorządowa "Gazeta Polska".

Share
Spór o LGBT w jutrzejszej prasie. Mocne okładki "Gazety Polskiej i "Polityki"
Źródło: WP.PL
dmnh4ow

"Jarosław Kaczyński testuje wyborczą broń. LGBT plus" - czytamy na okładce "Polityki". Tygodnik sugeruje, że lider PiS traktuje dyskusję na temat nauczania o LGBT w szkołach instrumentalnie.

"Byli uchodźcy, gender, a wcześniej układ. Pora na #LGBT. J.Kaczyński wraca do znanych metod: wywołuje lęk, wskazuje wroga, zapewnia, że tylko jego partia może uchronić „polskość” przed niszczycielskimi siłami. Czy jednak tym razem stary chwyt się sprawdzi?" - pisze w zapowiedzi nowego numeru "Polityka".

Jak nietrudno się domyśleć, "jedynka" "Gazety Polskiej" ma zupełnie inną wymowę. Owłosione nogi w damskich butach i wystylizowany na drag queen pluszowy miś zostały opatrzone podpisem "LGBT bierze się za dzieci". W jednym z poprzednich numerów "GP" ukazał się głośny wywiad z polską windsurferką Zofią Noceti-Klepacką, która skrytykowała decyzję władz Warszawy ws. deklaracji LGBT+.

Zobacz także: Ostra reakcja Kaczyńskiego na wywiad Rabieja. „Wara od naszych dzieci”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmnh4ow

Podziel się opinią

Share
dmnh4ow
dmnh4ow
Więcej tematów