Trwa ładowanie...

Spektakl "Tato" krakowskiego Teatru Bagatela wygrał Festiwal Komedii Talia

Spektakl "Tato" Artura Pałygi w wykonaniu zespołu krakowskiego Teatru Bagatela zdobył nagrodę główną XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2015, zakończonego w Tarnowie. Przedstawienie zdobyło także trzy nagrody indywidualne.
Share
Spektakl "Tato" krakowskiego Teatru Bagatela wygrał Festiwal Komedii Talia
Źródło: Fotolia, Fot: giuseppesavo
d40mljn

Jak podkreśliło jury pod przewodnictwem krytyka teatralnego Jacka Sieradzkiego, w przedstawieniu wyreżyserowanym przez Małgorzatę Bogajewską "obok śmiechu jest czułość, obok okrucieństwa szara głupota codzienności, a żywi i zmarli gadają do siebie przez muzykę". Zespół Bagateli nagrodzono Statuetką Talii i 15 tys. złotych.

Krakowski spektakl zdobył także nagrody indywidualne (w wysokości 2 tys. zł) dla: Małgorzaty Bogajewskiej za reżyserię, Eweliny Starejki za rolę Mamusi oraz Marcela Wiercichowskiego za rolę Ojca.

Nagrody indywidualne jury przyznało Justynie Elminowskiej za scenografię do spektaklu "Twardy gnat, martwy świat" Mateusza Pakuły w Teatrze im. Żeromskiego w Kielcach oraz Andrzejowi Placie za rolę Człowienia w tym samym spektaklu, a także Kindze Piąty za rolę Ciotki Utciszewskiej w spektaklu "Piękna Lucynda" Mariana Hemara w Teatrze im. Solskiego w Tarnowie.

d40mljn

Wyróżnienie dla młodego aktora (w wysokości 1 tys. zł) przypadło Katarzynie Dmoch za rolę Maryny, Kliminy i Upiora w spektaklu "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, filia we Wrocławiu.

Najlepszy spektakl wybrali także widzowie w głosowaniu - zostało nim przedstawienie w wykonaniu gospodarza festiwalu - "Piękna Lucynda" Mariana Hemara w reżyserii Eweliny Pietrowiak.

W trwającym od 19 września XIX Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia zaprezentowano osiem spektakli konkursowych, przygotowanych przez teatry z całego kraju. Tegoroczna edycja imprezy nawiązywała do obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce, dlatego w konkursie znalazły się same spektakle polskich autorów.

d40mljn

Podziel się opinią

Share
d40mljn
d40mljn
Więcej tematów