Trwa ładowanie...
d9bb21p

Specjalne wystąpienie Ewy Kopacz: zapewniam o chęci współpracy z prezydentem Dudą

- Chciałbym podziękować prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu za pięć lat pracy dla rządu - powiedziała w wystąpieniu telewizyjnym premier Ewa Kopacz. Zwracając się do Andrzeja Dudy zapewniła, że w imieniu swojego rządu deklaruje chęć współpracy.
Share
Ewa Kopacz
Ewa KopaczŹródło: PAP, Fot: Rafał Guz
d9bb21p

- W imieniu mojego rządu chciałabym podziękować prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu za pięć lat pracy dla Polski, za budowanie naszej pozycji w Europie i świecie - mówiła Kopacz. - Tę prezydenturę wyznaczało dążenie do kompromisu w kraju, szacunek dla każdego poglądu i dla każdej opcji. W polityce zagranicznej zdolność do kompromisu, ale i umiejętność skutecznej obrony polskich interesów - dodała.

Jak podkreśliła, prezydent był skuteczny. - Nie szukał wrogów, bo wiedział, że integracja europejska jest racją stanu naszej ojczyzny - mówiła premier.

- Jutro z woli wyborców urząd obejmie Andrzej Duda. Wszyscy życzymy mu sukcesów, Jego sukces będzie sukcesem nas wszystkich - mówiła premier

d9bb21p

Kopacz zapewniła w imieniu rządu, że jest gotowa do współpracy z nowym prezydentem. Jednocześnie poprosiła Dudę, by zwołał Radę Gabinetową w celu porozmawiania o "najważniejszych dla Polski sprawach".

- Nowy prezydent jest głową naszego wspólnego państwa i wszystkich jego obywateli, zarówno tych, którzy na niego głosowali, jak i tych, którzy poparli jego konkurentów - powiedziała. - Jesteśmy przekonani, że choć możemy różnić się politycznie, podzielamy te same wartości, które określają dziś polski patriotyzm, dumę z Polski, zarówno z jej historii, jak i jej ostatnich osiągnięć, poparcie dla integracji europejskiej, szacunek dla wolności i demokracji - wymieniała.

Przed wystąpieniem Ewy Kopacz rzecznik rządu Cezary Tomczyk nie chciał mówić, czego będzie one dotyczyć. Zaznaczał jedynie, że będzie ono ważne.

- To będzie niespodzianka - zapowiadała rzeczniczka sztabu wyborczego PO Joanna Mucha.

d9bb21p

Podziel się opinią

Share
d9bb21p
d9bb21p
Więcej tematów