Trwa ładowanie...
d37fexb

Specjalna grupa zbada "zamieszki w Łodzi"

Komendant Główny Policji nadinspektor Leszek Szreder powołał specjalną grupę policjantów pod kierownictwem zastępcy Komendanta Głównego Policji inspektora Henryka Tokarskiego w związku z nocnymi wydarzeniami w Łodzi - poinformował rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.

Share
d37fexb

Zadaniem utworzonego w trybie pilnym zespołu jest wstępna ocena prac sztabowych, działań pododdziałów zwartych i taktyki działań policji w zaistniałej sytuacji.

Zastępcy Komendanta Głównego Policji bezpośrednio podlega cały pion prewencyjny w Policji. Zespół składa się z ekspertów z dziedziny prewencji i inspektoratu.

Do dyspozycji szefa tego zespołu pozostają wszyscy policyjni eksperci, którzy mogą być przydatni w ocenie zaistniałych zdarzeń.

Dwie osoby zmarły, a dwie są w stanie ciężkim po zamieszkach, do których doszło w nocy z soboty na niedzielę na osiedlu studenckim w Łodzi. Poszkodowanych może być nawet siedemdziesiąt osób.

Według wstępnych ustaleń policji, grupa chuliganów napadła na bawiących się podczas "Juwenaliów" studentów. Zdaniem pracowników pogotowia, w grupie chuliganów byli kibice jednej z łódzkich drużyn piłkarskich. W czasie akcji lekko rannych zostało dwóch policjantów. Zatrzymano 19 osób, podejrzewanych o czynną napaść na policjantów i kradzież mienia.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d37fexb

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37fexb
d37fexb
Więcej tematów