WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Sondaż: zdecydowane zwycięstwo PO

Niedzielne wybory zdecydowanie wygra Platforma Obywatelska, która zdobędzie 56% poparcia i 28 mandatów w Parlamencie Europejskim. Za nią - z 26% poparcia 14 mandatami - uplasuje się PiS - wynika z sondażu "Gazety Wyborczej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż: zdecydowane zwycięstwo PO
(WP.PL)
WP

Nad progiem mają się znaleźć jeszcze dwie partie: SLD-UP (10%. głosów i 5 mandatów) oraz PSL (6% i 3 mandaty).

Samoobrona może liczyć na dwuprocentowe poparcie, a Centrolewica, Libertas, Prawica RP, UPR i PPP - na jeden procent głosów.

Frekwencja - według prognozy - zapowiada się na poziomie 34,8%jednak eksperci PBS DGA przewidują, że nie przekroczy 30%..

WP

Rozważając układ w przyszłym składzie Parlamentu Europejskiego, "GW" napisała, że PO wspólnie z PSL mogą zdobyć nawet 31 z 50 polskich mandatów w Parlamencie Europejskim. Gdyby okazało się to więcej niż zdobędą Włosi, to szanse Jerzego Buzka na objęcie funkcji szefa unijnego parlamentu byłyby większe.

Polub WP Wiadomości
WP
WP