ycipk-1z3z56

Sondaż. Z Andrzejem Dudą powinien konkurować Donald Tusk

Mobilizacja przed wyborami do parlamentu - na tym aktualnie skupiają się politycy. Trwają też dywagacje na temat wyboru nowego prezydenta. Polacy wskazali osobę, która powinna być kandydatem Koalicji Obywatelskiej. Wybrali Donalda Tuska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie poprzedzą wybory parlamentarne w październiku
Wybory prezydenckie poprzedzą wybory parlamentarne w październiku (East News, Fot: Sebastien St-Jean/AFP)
ycipk-1z3z56

Kto powinien być kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta w 2020 roku? Odpowiedź brzmi: Donald Tusk - wynika z sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla portalu rp.pl.

Na byłego polskiego premiera i szefa Rady Europejskiej wskazało 25,8 proc. pytanych. Nie wiadomo, czy Tusk zdecyduje się na start w wyborach. Nie jest też pewne, czy kandydatem PiS będzie Andrzej Duda. Poparcie dla niego wyraził już jednak sam prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Kto poza Tuskiem mógłby reprezentować KO w wyborach prezydenckich? Rafał Trzaskowski, Barbara Nowacka i Grzegorz Schetyna. Wskazało na nich kolejno: 11.5 proc, 6,8 proc. i 6,3 proc. respondentów.

ycipk-1z3z56

Zobacz także: "Wiadomości" a dymisje w Ministerstwie Sprawiedliwości. Polityk PO ironizuje

Kolejne 14,2 proc. badanych jest zdania, że kandydatem na prezydenta Koalicji powinien być jeszcze inny polityk. Stanowiska w sprawie nie umiało zająć aż 35,5 proc. ankietowanych.

Zobacz też: Prezydent Andrzej Duda panuje już 4 lata. PiS chce, żeby panował do 2025 roku. On sam o tym marzy

ycipk-1z3z56

Źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-1z3z56
ycipk-1z3z56