Trwa ładowanie...

Sondaż WP. Kogo Polacy zaprosiliby z polityków na Wigilię? Andrzej Duda z wysokim wynikiem

Boże Narodzenie 2019 już wkrótce! Zapytaliśmy Polaków, kogo z polityków zaprosiliby do wigilijnego stołu. Najwięcej głosów zyskał prezydent Andrzej Duda, a najmniej - marszałek Senatu Tomasz Grodzki

Sondaż WP. Kogo Polacy zaprosiliby z polityków na Wigilię? Andrzej Duda z wysokim wynikiemŹródło: PAP
dnrg8ng
dnrg8ng
  • Z sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski wynika, że Andrzej Duda byłby gościem w 25,8 proc. domów ankietowanych
  • Najmniej głosów zyskał marszałek Senatu, Tomasz Grodzki

IBRiS zapytało badanych którego z polityków zaprosiliby na kolację wigilijną w swoim domu. Respondentom nie odczytywano nazwisk.

Najwięcej wskazań uzyskał prezydent Andrzej Duda. 25,8 proc. Polaków zaprosiłoby go 24 grudnia do wspólnego świętowania. Na drugim miejscu uplasował się premier Mateusz Morawiecki, który zdobył 19,6 proc. głosów. Podium zamyka Donald Tusk. Byłego szefa rządu przyjęłoby 8 proc. badanych.

Tuż za Tuskiem w zestawieniu znalazła się Małgorzata Kidawa-Błońska - kandydatkę PO w wyborach prezydenckich 2020 zaprosiłoby 5,7 proc. Polaków. Taki sam wynik zyskał jej konkurent z PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zobacz też: Donald Tusk zapewnia: Nie zazdroszczę Jarosławowi Kaczyńskiemu

Z kolei prezes PiS Jarosław Kaczyński pojawiłby się na Wigilii 5 proc. badanych. Borys Budka z Koalicji Obywatelskiej może liczyć na 4,7 proc głosów, a Robert Biedroń z Wiosny - 4,2 proc.

PAP
Źródło: PAP, fot: Infogram

Szymon Hołownia to jeden z kandydatów w majowych wyborach. 3,5 proc. badanych w sondażu IBRiS zaprosiłoby go na wigilijną wieczerzę. 3,3 proc. ankietowanych wskazało na marszałek Sejmu Elżbietę Witek.

dnrg8ng

W zestawieniu pojawili się również politycy Konfederacji: 2,4 proc. badanych zaprosiłoby do siebie Krzysztofa Bosaka, a 2,4 ankietowanych Janusza Korwin-Mikkego. Oprócz nich są również politycy Lewicy. Adrian Zandberg zdobył 1,8 proc. głosów, a Włodzimierz Czarzasty - 0,3 proc.

Zestawienie zamyka marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Zaprosiłoby go 24 grudnia 0,2 proc. głosów. Z kolei 7,1 proc. ankietowanych nie wie, którego z polityków zaprosiłoby do wspólnego świętowania.

Sondaż wykonał Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS dla Wirtualnej Polski w dniach 19-20.12.2019 roku. Badanie zrealizowane metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dnrg8ng
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnrg8ng
Więcej tematów