Trwa ładowanie...
du0cp4a

Sondaż. Rekonstrukcja rządu. Kto powinien odejść?

Który z ministrów powinien odejść z rządu w ramach rekonstrukcji? Takie pytanie zadano w sondażu przeprowadzonym przez SW Research dla serwisu rp.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki i ministrowie przed posiedzeniem rządu
Premier Mateusz Morawiecki i ministrowie przed posiedzeniem rządu (PAP, Fot: Piotr Polak)
du0cp4a

Najczęściej badani wskazywali, że w ramach rekonstrukcji rządu powinna odejść Beata Szydło (35 proc.). Na "podium" znalazła się jeszcze Anna Zalewska (32 proc.), Mateusz Morawiecki (30 proc.)

Kolejne wskazania to Zbigniew Ziobro (27 proc.), Beata Kempa (27 proc.), Piotr Gliński (24 proc.) i Jarosław Gowin (24 proc.)

"Rz" podkreśla, że co trzeci badany, nie umiał odpowiedzieć na pytanie, kto powinien odejść z rządu. Najrzadziej wskazywano na Witolda Bańkę (10 proc.).

du0cp4a

CZYTAJ TEŻ: Rekonstrukcja rządu. Anna Zalewska odejdzie z MEN, Maciej Kopeć z szansą na tekę ministra

Rekonstrukcja rządu

Według informacji reporterów Wirtualnej Polski, rekonstrukcja rządu będzie szeroka. Odejść mają m.in. szef MSWiA Joachim Brudziński oraz szef MSZ Jacek Czaputowicz.

"Wśród pewniaków do dymisji jest Anna Zalewska. Szefowa MEN powoli żegna się z resortem edukacji, została zmarginalizowana w negocjacjach ze związkami nauczycielskimi, którzy domagają się podwyżek" - piszą Michał Wróblewski i Sylwester Ruszkiewicz.

du0cp4a

"Z rządu odejdzie także prawdopodobnie szefowa Komitetu Społecznego Rady Ministrów Beata Szydło – "jedynka" na liście do PE w Małopolsce i Świętokrzyskiem. Wszystko wskazuje, że swój urząd zwolni także Beata Kempa, która ma pewny mandat do PE z Dolnego Śląska" - dodają dziennikarze Wirtualnej Polski.

Nieoficjalnie mówi się również o odejściu minister rodziny i pracy Elżbiety Rafalskiej oraz minister finansów Teresy Czerwińskiej.

CZYTAJ TEŻ: Rekonstrukcja rządu. Giełda nazwisk otwarta, ministrowie już się pakują

Źródło: Rzeczpospolita

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

du0cp4a

Podziel się opinią

Share

du0cp4a

du0cp4a
Więcej tematów