Trwa ładowanie...
d1sjl2f

Sondaż. Rafał Trzaskowski nowym liderem opozycji? Polacy zabrali głos

Sondaż. Ponad połowa Polaków uważa Rafała Trzaskowskiego, byłego kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, za lidera opozycji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż. Rafał Trzaskowski nowym liderem opozycji
Sondaż. Rafał Trzaskowski nowym liderem opozycji
d1sjl2f

"Czy Rafał Trzaskowski po wyborach prezydenckich został liderem opozycji?" - takie pytanie zadała respondentom pracownia SW Reaserch na zlecenie rp.pl.

54,3 proc. badanych Polaków odpowiedziało "tak", 28,8 proc. jest przeciwnego zdania, a 16,9 proc. nie ma opinii w tej kwestii.

- Z uwagi na wiek respondentów lidera opozycji w Rafale Trzaskowskim najczęściej widzą osoby, które skończyły 50 lat (56%). Byłego kandydata na prezydenta za lidera strony opozycyjnej uważa 60% badanych o dochodach w granicach 2001 – 3000 zł i blisko 70% osób z miast liczących od 200 tys. do 499 tys. mieszkańców - komentuje wyniki badania Adrian Wróblewski, dyrektor działu analiz w SW Research.

d1sjl2f

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 14.07-15.07.2020 r. Analizą objęto grupę 800 Internautów powyżej 18 roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy.

Nowy ruch Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski był w wyborach kandydatem Koalicji Obywatelskiej. Już po wyborach, 17 lipca w Gdyni, ogłosił on budowę nowego ruchu obywatelskiego opartego o przedstawione przez niego w czasie wyborów hasło "Nowej solidarności".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1sjl2f

Podziel się opinią

Share

d1sjl2f

d1sjl2f
Więcej tematów