Trwa ładowanie...
d1f6j09

Sondaż: Polacy o sytuacji w kraju. Gospodarka się rozwija, ale sprawy zmierzają w złym kierunku

Jak oceniamy sytuację w Polsce? Z najnowszego sondażu wynika, że wśród Polaków rośnie liczba pesymistów. I to mimo przekonania, że gospodarka ma się dobrze, a znalezienie pracy nie sprawia żadnego problemu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rośnie liczba pesymistów w Polsce
Rośnie liczba pesymistów w Polsce (Fotolia)
d1f6j09

55 proc. ankietowanych przez Kantar Public uważa, że polska gospodarka się rozwija - informuje fakt.pl. Jednak aż 46 proc. jest zdania, że jest to rozwój powolny. Tylko 9 proc.uważa, że zmiany są dynamiczne. Według 30 proc. badanych gospodarka znajduje się w stanie kryzysu, przy czym 25 proc. ankietowanych jest zdania, że jest to lekki kryzys, a według 5 proc. - głęboki. 15 proc. badanych nie ma zdania na ten temat.

Aż 65 proc. Polaków jest przekonanych, że w naszym kraju można bez kłopotu znaleźć pracę. Niestety, zaledwie 9 proc. uważa, że będzie to dobra praca. 56 proc. jest zdania, że pracę można znaleźć, ale niekoniecznie taką, jaką by się chciało. 23 proc. badanych twierdzi, że trudno jest obecnie znaleźć jakąkolwiek pracę w Polsce, natomiast 4 proc. sądzi, że znalezienie zatrudnienia w kraju jest w ogóle niemożliwe.

d1f6j09

Zobacz także? Posłanka Nowoczesnej o 500+. "W naszym programie bogate osoby nie będą dostawały pieniędzy"

Ocena sytuacji gospodarczej i sytuacji na rynku pracy nie zmieniła się w porównaniu z poprzednim badaniem - z lutego.

Już tylko 31 proc. Polaków uważa, że w ciągu najbliższych trzech lat materialne warunki życia w kraju się poprawią (w lutym uważało tak 34 proc. badanych). O tym, że nic się nie zmieni, przekonanych jest 43 proc. badanych (w lutym - 41 proc.). Natomiast prawie jedna piąta (18 proc.) badanych twierdzi, że ulegną one pogorszeniu. 8 proc. Polaków nie ma zdania na ten temat.

d1f6j09

Dość pesymistyczne są też oceny Polaków na temat ogólnej sytuacji. Zdaniem 42 proc. ankietowanych sprawy w Polsce zmierzaja w złym kierunku (w lutym uważało tak 39 proc. badanych). Przeciwnego zdania jest 36 proc. badanych (w lutym 38 proc.). 22 proc. badanych nie ma zdania na ten temat (w lutym 21 proc.).

Badanie przeprowadzono między 9 a 14 marca na reprezentatywnej próbie 1027 mieszkańców Polski w wieku 15 lat i więcej techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

Źródło: fakt.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1f6j09

Podziel się opinią

Share
d1f6j09
d1f6j09