Trwa ładowanie...

Sondaż. PiS z samodzielną większością, cztery partie w Sejmie

Prawo i Sprawiedliwość ma 15-procentową przewagę nad Koalicją Obywatelską w najnowszym sondażu przeprowadzonym przez Kantar na zlecenie "Faktów" TVN. Do Sejmu weszłyby jeszcze dwa ugrupowania. Uwagę zwraca słaby wynik PSL, które nie przekroczyło progu wyborczego.

Share
Sondaż. PiS z samodzielną większością, cztery partie w Sejmie
Źródło: East News
d1ielng

Według najnowszego sondażu, PiS może liczyć na poparcie 42 proc. wyborców. Zrzeszone w Koalicji Obywatelskiej PO i Nowoczesna uzyskały wynik na poziomie 27 proc. Gdyby wybory odbyły się dziś, do Sejmu dostałyby się także Kukiz'15 (6 proc.) i Wiosna Roberta Biedronia (5 proc.).

WP.PL
Źródło: WP.PL

Progu wyborczego nie przekroczyły Wolność i PSL (po 3 proc.). W badaniu uwzględniono także SLD, Razem (po 2 proc.) oraz Ruch Narodowy (1 proc.). 4 proc. respondentów jeszcze nie wybrało partii, na którą zagłosuje, a 5 proc. odmówiło udzielenia odpowiedzi.

Sondaż telefoniczny Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany w dniach 12-15 lipca 2019 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wynosiła 1002 osoby.

d1ielng

Źródło: TVN24

Pojedynek Kaczyński-Schetyna. Krzysztof Brejza komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ielng

Podziel się opinią

Share
d1ielng
d1ielng
Więcej tematów