Trwa ładowanie...
ycipk-21mla1

Sondaż. PiS z samodzielną większością, cztery partie w Sejmie

Prawo i Sprawiedliwość ma 15-procentową przewagę nad Koalicją Obywatelską w najnowszym sondażu przeprowadzonym przez Kantar na zlecenie "Faktów" TVN. Do Sejmu weszłyby jeszcze dwa ugrupowania. Uwagę zwraca słaby wynik PSL, które nie przekroczyło progu wyborczego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PiS ma powody do zadowolenia
PiS ma powody do zadowolenia (East News)
ycipk-21mla1

Według najnowszego sondażu, PiS może liczyć na poparcie 42 proc. wyborców. Zrzeszone w Koalicji Obywatelskiej PO i Nowoczesna uzyskały wynik na poziomie 27 proc. Gdyby wybory odbyły się dziś, do Sejmu dostałyby się także Kukiz'15 (6 proc.) i Wiosna Roberta Biedronia (5 proc.).

WP.PL
Podziel się

Progu wyborczego nie przekroczyły Wolność i PSL (po 3 proc.). W badaniu uwzględniono także SLD, Razem (po 2 proc.) oraz Ruch Narodowy (1 proc.). 4 proc. respondentów jeszcze nie wybrało partii, na którą zagłosuje, a 5 proc. odmówiło udzielenia odpowiedzi.

ycipk-21mla1

Sondaż telefoniczny Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany w dniach 12-15 lipca 2019 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie osób w wieku powyżej 18 lat. Próba badania wynosiła 1002 osoby.

Źródło: TVN24

Pojedynek Kaczyński-Schetyna. Krzysztof Brejza komentuje

ycipk-21mla1

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-21mla1

ycipk-21mla1
ycipk-21mla1