Trwa ładowanie...
dsrmh3z

Sondaż. PiS traci po wyborach, KO zmniejsza dystans

Według sondażu pracowni Kantar, wzrosły notowania wszystkich polskich partii politycznych z wyjątkiem PiS. Szczególnie duży skok odnotowała Konfederacja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż. PiS nadal na czele
Sondaż. PiS nadal na czele (East News)
dsrmh3z

PiS wciąż cieszy się najwyższym poparciem. Chęć oddania głosu na partię rządzącą deklaruje 39 proc. badanych, czyli o 1 pkt proc. mniej niż we wrześniu. Koalicja Obywatelska może liczyć na głos 27 proc. respondentów (wzrost o 3 pkt. proc.). Na najniższym stopniu podium uplasowała się Lewica z poparciem 14 proc. Polaków (o 3 pkt. proc. więcej niż we wrześniu).

Kolejne miejsca zajęły PSL (7 proc. i 1 pkt proc. wzrostu) oraz Konfederacja z 7-procentowym poparciem, które przez miesiąc wzrosło aż o 5 pkt. proc. 6 proc. ankietowanych, którzy zadeklarowali udział w wyborach nie potrafiło powiedzieć, na kogo oddaliby głos - to o 11 punktów proc. mniej niż we wrześniu.

   WP.PL
(WP.PL)

PiS osiągnęło najlepsze wyniki wśród wyborców po 65. roku życia (51 proc.). Koalicja Obywatelska najmocniejsza jest natomiast w grupie osób w przedziale wiekowym 35-44 lata (40 proc.). Na Lewicę stawiają głównie młodzi wyborcy w wieku 18-24 lata (24 proc.). PSL i Konfederacja największe poparcie mają w grupie 24-34 lat (odpowiednio: 13 i 14 proc.).

dsrmh3z

Sondaż został przeprowadzony przez Kantar w dniach 11-16 października na reprezentatywnej grupie 986 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Preferencje partyjne badano w grupie 650 osób deklarujących udział w wyborach.

Zgrzyt w PO. Kidawa-Błońska odpiera zarzuty Pitery

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dsrmh3z

Podziel się opinią

Share
dsrmh3z
dsrmh3z
Więcej tematów