Trwa ładowanie...

Sondaż. PiS traci po wyborach, KO zmniejsza dystans

Według sondażu pracowni Kantar, wzrosły notowania wszystkich polskich partii politycznych z wyjątkiem PiS. Szczególnie duży skok odnotowała Konfederacja.

Sondaż. PiS traci po wyborach, KO zmniejsza dystansŹródło: East News
dkselc1
dkselc1

PiS wciąż cieszy się najwyższym poparciem. Chęć oddania głosu na partię rządzącą deklaruje 39 proc. badanych, czyli o 1 pkt proc. mniej niż we wrześniu. Koalicja Obywatelska może liczyć na głos 27 proc. respondentów (wzrost o 3 pkt. proc.). Na najniższym stopniu podium uplasowała się Lewica z poparciem 14 proc. Polaków (o 3 pkt. proc. więcej niż we wrześniu).

Kolejne miejsca zajęły PSL (7 proc. i 1 pkt proc. wzrostu) oraz Konfederacja z 7-procentowym poparciem, które przez miesiąc wzrosło aż o 5 pkt. proc. 6 proc. ankietowanych, którzy zadeklarowali udział w wyborach nie potrafiło powiedzieć, na kogo oddaliby głos - to o 11 punktów proc. mniej niż we wrześniu.

WP.PL
Źródło: WP.PL

PiS osiągnęło najlepsze wyniki wśród wyborców po 65. roku życia (51 proc.). Koalicja Obywatelska najmocniejsza jest natomiast w grupie osób w przedziale wiekowym 35-44 lata (40 proc.). Na Lewicę stawiają głównie młodzi wyborcy w wieku 18-24 lata (24 proc.). PSL i Konfederacja największe poparcie mają w grupie 24-34 lat (odpowiednio: 13 i 14 proc.).

Sondaż został przeprowadzony przez Kantar w dniach 11-16 października na reprezentatywnej grupie 986 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Preferencje partyjne badano w grupie 650 osób deklarujących udział w wyborach.

Zgrzyt w PO. Kidawa-Błońska odpiera zarzuty Pitery

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dkselc1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkselc1
Więcej tematów