Trwa ładowanie...
dys2591

Sondaż : Minister Łukasz Szumowski powinien zostać odwołany? Polacy są podzieleni

Szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski powinien zostać odwołany? Wyniki najnowszego sondażu jasno wskazują, że Polacy w tej kwestii są podzieleni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż:Minister Łukasz Szumowski powinien zostać odwołany? Polacy są podzieleni
Sondaż:Minister Łukasz Szumowski powinien zostać odwołany? Polacy są podzieleni (PAP)
dys2591

Ankietowani poproszeni zostali o udzieleni odpowiedzi na następujące pytanie: "W ostatnim czasie pojawiły się kontrowersje związane z zakupami przez rząd sprzętu medycznego, w tym maseczek ochronnych i respiratorów. Czy w związku z tymi informacjami minister zdrowia Łukasz Szumowski powinien zostać zdymisjonowany?".

Za dymisją Szumowskiego jest 42 proc. respondentów. Przeciwnego zdania jest 44 proc. badanych, a 14 proc. uczestników sondażu nie ma jednoznacznego zdania w tej sprawie. Sondaż przeprowadziła pracownia Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Badanie wykonane zostało w dniach 17-18 czerwca 2020 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie N=1000 osób z wieku 18+.

CBA sprawdziło oświadczenia majątkowe ministra Łukasza Szumowskiego

Jak poinformował w czwartek RMF24, według CBA wszystkie oświadczenia majątkowe Łukasza Szumowskiego są w całkowitym porządku. Nie ma więc powodu, aby wszczynać kontrole. Za sprawdzeniem oświadczeń majątkowych ministra zdrowia opowiadali się m.in. posłowie Koalicji Obywatelskiej po opisanym przez "Gazetę Wyborczą" kontrowersyjnym zakupie maseczek od znajomego instruktora narciarstwa, a także informacjach o dotowaniu przez państwo firm związanych z rodziną ministra. Minister nie chciał sprecyzować jednak, czy CBA działania podjęła w odpowiedzi na wezwania opozycji.

dys2591

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Sztab Andrzeja Dudy zarzuca kłamstwo Rafałowi Trzaskowskiemu. Cezary Tomczyk: nie wiem, o co chodzi

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dys2591

Podziel się opinią

Share
dys2591
dys2591
Więcej tematów