Trwa ładowanie...

Sondaż Millward Brown: PiS na prowadzeniu, Nowoczesna zaraz za nim

• PiS prowadzi w sondażu Millward Brown • Duży skok poparcia dla Nowoczesnej
Share
Sondaż Millward Brown: PiS na prowadzeniu, Nowoczesna zaraz za nim
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d4mill8

Z najnowszego sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24 wynika, że największym poparciem wciąż cieszy się Prawo i Sprawiedliwość. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce zagłosować 33 proc. ankietowanych (wzrost o 1 punkt proc. w porównaniu z poprzednim sondażem Millward Brown - z 3 grudnia).

Na drugim miejscu z poparciem 28 proc. znalazła się Nowoczesna. To o 8 punktów proc. więcej niż w poprzednim sondażu.

Trzecia jest Platforma Obywatelska, na którą zagłosowałoby 14 proc. badanych (spadek o 5 punktów proc.).

d4mill8

Kolejne są Kukiz'15 (6 proc., spadek o 1 punkt proc.), PSL (4 proc., bez zmian), KORWiN (4 proc., bez zmian), SLD (4 proc., spadek o 2 punkty proc.) i Razem (1 proc., spadek o 1 punkt proc.).

Spośród przebadanych 1002 pełnoletnich Polaków 1 proc. nie ma zdania, zaś 5 proc. odmówiło odpowiedzi na pytanie, komu przekazałoby swój głos.

Sondaż IBRiS dla "Super Expressu"

Sondaż Millward Brown jest kolejnym w ostatnich dniach, który pokazuje wzrost poparcia dla ugrupowania Ryszarda Petru. Z opublikowanego w środę sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie "Super Expressu" wynika, że na Nowoczesną chciałoby głosować aż 30,9 procent ankietowanych.

Na drugim miejscu znalazł się PiS z 27,3 proc. głosów, a dalej Platforma Obywatelska. (14,4 proc.), Kukiz'15 (7,9 proc.) oraz PSL (5,6 proc.).

d4mill8

Podziel się opinią

Share
d4mill8
d4mill8
Więcej tematów