Trwa ładowanie...
d1swmpo

Sondaż Kantar: oceniono pracę władzy. 32 proc. pozytywnych głosów dla Andrzeja Dudy

Pracę prezydenta Andrzeja Dudy pozytywnie ocenia 32 proc. badanych, a negatywnie 59 proc. Dobrą opinię o pracy premiera Mateusza Morawieckiego ma natomiast 28 proc. respondentów, a złą 63 proc. Pracę rządu pozytywnie ocenia 26 proc. ankietowanych, a negatywnie 65 proc.
Share
Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki
Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki Źródło: East News, Fot: WOJCIECH STROZYK
d1swmpo

Z sondażu Kantar wynika, że na przełomie stycznia i lutego 28 proc. badanych pozytywnie oceniło pracę premiera Polski (w tym 6 proc. to oceny zdecydowanie pozytywne).

Natomiast 63 proc. ankietowanych wystawiło złą opinię (z czego 34 proc. przekazało, że ocenia pracę Morawieckiego zdecydowanie negatywnie). 9 proc. pytanych nie ma zdania na ten temat.

Sondaż Kantar: Ocenione pracę Dudy, Morawieckiego i rządu

W porównaniu do grudnia odsetek osób, które negatywnie oceniły pracę szefa rządu, wzrósł o 1 pkt proc. Nie zmienił się natomiast udział osób, które wydały o nim pozywaną opinię. Spadł natomiast o 1 pkt proc. odsetek osób niezdecydowanych.

d1swmpo

Nie zmienił się także odsetek respondentów, którzy pozytywnie ocenili działania Andrzeja Dudy - wynosi on 32 proc. (8 proc. to oceny bardzo dobre). Wzrósł za to odsetek opinii negatywnych pracy głowy państwa o 1 pkt proc. Wynosi on 59 proc. (w tym 34 proc. respondentów ocenia pracę Dudy zdecydowanie negatywnie). 9 proc. badanych nie umiało ocenić pracy prezydenta. Tu odnotowano spadek o 1 pkt proc.

65 proc. ankietowanych oceniło negatywnie pracę rządu (32 proc. z nich to oceny zdecydowanie negatywne). Dobrą opinię o pracy rządu wyraziło 26 proc. badanych. Odsetek osób, które nie mieli sprecyzowanej opinii na ten temat, wyniósł na przełomie stycznia i lutego 9 proc.

Zobacz też: Wyrok TK ws. aborcji. Adam Bodnar odpowiedział Julii Przyłębskiej

Podsumowanie sondażu Kantar o ocenie pracy władzy

Podsumujmy raz jeszcze sondaż Kantar dotyczący opinii o pracy Andrzeja Dudy, Mateusza Morawieckiego oraz rządu.

d1swmpo

Rząd:

  • pozytywne oceny 26 proc.
  • negatywne oceny 65 proc.

Prezydent Andrzej Duda:

  • pozytywne oceny 32 proc.
  • negatywne oceny 59 proc.

Premier Mateusz Morawiecki:

  • pozytywne oceny 28 proc.
  • negatywne oceny 63 proc.

Badanie Kantar zostało wykonane w dniach od 29 stycznia do 3 lutego na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1011 osób z Polski. Mieli oni co najmniej 15 lat. Wykorzystana metoda to bezpośrednie wywiady wspomagane komputerowo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1swmpo

Podziel się opinią

Share
d1swmpo
d1swmpo
Więcej tematów