Trwa ładowanie...
d31m1sc

Sondaż: Kaczyński i Macierewicz zaszkodzą PiS-owi

Według 50 proc. ankietowanych w sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24 aktywny udział w kampanii wyborczej prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza negatywnie wpłynie na wynik Prawa i Sprawiedliwości w wyborach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaż: Kaczyński i Macierewicz zaszkodzą PiS-owi
(PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d31m1sc

W badaniu ankietowani odpowiadali na pytanie dotyczące tego, w jaki sposób na wynik Prawa i Sprawiedliwości wpłynie aktywność prezesa i wiceprezesa tej partii.

Dokładnie połowa badanych oceniła, że aktywność Jarosława Kaczyńskiego negatywnie wpłynie na poparcie dla PiS. Z kolei 12 proc. ankietowanych stwierdziło, że prezes PiS nie tylko nie zaszkodzi swojej partii, a wręcz przeciwnie - poprawi jej wynik.

Zdaniem 21 proc. respondentów działania Kaczyńskiego nie będą miały wpływu na wynik PiS, a 17 proc. badanych wybrało odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć".

Identyczne pytanie zadano na temat Antoniego Macierewicza. W jego przypadku, 62 proc. ankietowanych oceniła, że jego aktywność pogorszy wynik PiS. 6 proc. jest zdania, że wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości poprawi wyniki swojej partii.

19 proc. respondentów uznało, że działania Macierewicza nie wpłyną na wyniki PiS, a 14 proc. nie wyraziło swojego zdania.

d31m1sc

Podziel się opinią

Share
d31m1sc
d31m1sc
Więcej tematów