Trwa ładowanie...
d1k196u

Sondaż. Jedna frakcja z czołówki traci poparcie

Najnowsze badanie opinii publicznej pokazuje, że poparcie dla PiS i KO jest niemal niezmienne od ostatnich wyborów. Sporo - bo ponad 2 pkt. proc. - ubyło z kolei Lewicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński, Beata Szydło, Mateusz Morawiecki (od prawej).
Jarosław Kaczyński, Beata Szydło, Mateusz Morawiecki (od prawej). (East News)
d1k196u

Sondaż został zrealizowany przez IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Jak czytamy, konflikt ws. reformy wymiaru sprawiedliwości służy zarówno PiS jak i PO. Partia Jarosława Kaczyńskiego pozostaje liderem i chce na nią głosować aż 39,8 proc. Polaków.

Na drugim miejscu z wynikiem 26,8 proc. znalazła się Koalicja Obywatelska. Gazeta informuje, że obie frakcje nie odnotowały znaczących zmian w stosunku do zaufania, jakim cieszyli się podczas październikowych wyborów i w poprzednim badaniu.

d1k196u

"Zmiana jednak jest i dotyczy Lewicy, która spadła w sondażu, choć zachowuje miejsce na podium. W wyborach wspólna lista trzech bytów lewicowych uzyskała 12,56 proc. W listopadowym sondażu - 12,8 proc. W notowaniu grudniowym to tylko 9,9 proc." - zaznaczono.

W grze wciąż pozostają jeszcze dwa ugrupowania. Koalicja Polska zdobyła w sondażu 7,5 proc. głosów (w ostatnim notowaniu - 6 proc.). Bez większych zmian Konfederacja wskazana w badaniu przez 6,1 proc. ankietowanych.

Zobacz też: Nowe oskarżenia pod adresem Tomasza Grodzkiego. Jest reakcja marszałka

Źródło: portalsamorzadowy.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1k196u

Podziel się opinią

Share

d1k196u

d1k196u
Więcej tematów