Trwa ładowanie...

Sondaż. Jedna frakcja z czołówki traci poparcie

Najnowsze badanie opinii publicznej pokazuje, że poparcie dla PiS i KO jest niemal niezmienne od ostatnich wyborów. Sporo - bo ponad 2 pkt. proc. - ubyło z kolei Lewicy.

Share
Sondaż. Jedna frakcja z czołówki traci poparcie
Źródło: East News
d1joi4c

Sondaż został zrealizowany przez IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Jak czytamy, konflikt ws. reformy wymiaru sprawiedliwości służy zarówno PiS jak i PO. Partia Jarosława Kaczyńskiego pozostaje liderem i chce na nią głosować aż 39,8 proc. Polaków.

Na drugim miejscu z wynikiem 26,8 proc. znalazła się Koalicja Obywatelska. Gazeta informuje, że obie frakcje nie odnotowały znaczących zmian w stosunku do zaufania, jakim cieszyli się podczas październikowych wyborów i w poprzednim badaniu.

"Zmiana jednak jest i dotyczy Lewicy, która spadła w sondażu, choć zachowuje miejsce na podium. W wyborach wspólna lista trzech bytów lewicowych uzyskała 12,56 proc. W listopadowym sondażu - 12,8 proc. W notowaniu grudniowym to tylko 9,9 proc." - zaznaczono.

d1joi4c

W grze wciąż pozostają jeszcze dwa ugrupowania. Koalicja Polska zdobyła w sondażu 7,5 proc. głosów (w ostatnim notowaniu - 6 proc.). Bez większych zmian Konfederacja wskazana w badaniu przez 6,1 proc. ankietowanych.

Zobacz też: Nowe oskarżenia pod adresem Tomasza Grodzkiego. Jest reakcja marszałka

Źródło: portalsamorzadowy.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1joi4c

Podziel się opinią

Share
d1joi4c
d1joi4c
Więcej tematów