Trwa ładowanie...
TVP

Sondaż dla "Wiadomości" TVP1: PO zyskuje, PiS traci. W sejmie tylko cztery partie

Gdyby wybory do sejmu odbywały się w kwietniu, wygrałaby je PO z wynikiem 38 proc. Drugie miejsce zajęłoby PiS (w bloku z Solidarną Polską i Polską Razem), dla którego poparcie deklaruje 30 proc. wyborców - wynika z sondażu TNS dla "Wiadomości" TVP1. Do sejmu weszłyby jeszcze SLD i PSL.
Share
Jarosław Kaczyński
Jarosław KaczyńskiŹródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d2jedk5

PO w porównaniu do poprzedniego badania zwiększyło swoją przewagę nad PiS z dwóch do ośmiu punktów procentowych. Trzecią pozycję w sondażu zajął SLD, który popiera 6 proc. badanych. To jeden punkt procentowy więcej w porównaniu z poprzednim sondażem. W sejmie znalazłoby się jeszcze PSL, które z kolei straciło jeden punkt procentowy i w kwietniu ma 5 proc. poparcia.

Do sejmu nie dostałaby się partia KORWiN i Twój Ruch. Formacja Janusza Korwin-Mikkego znalazła się tuż pod progiem wyborczym i może liczyć na 4 proc. głosów (wzrost o 1 proc.). Nie zmieniło się poparcie dla ugrupowania Janusza Palikota i nadal chce na nią głosować tylko 1 proc. badanych. Podobny wynik uzyskały Kongres Nowej Prawicy oraz Ruch Narodowy.

d2jedk5

Podobne wyniki dwie główne partie osiągnęły na początku kwietnia w sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Wynikało z nich, że chęć głosowania na PO zadeklarowało 36 proc. tych, którzy wybierają się na wybory. Notowania koalicji PiS z Polską Razem i Solidarną Polską wynosiły 30 proc.

Badanie dla "Wiadomości" TVP1 ośrodek TNS Polska przeprowadził telefonicznie 7 i 8 kwietnia na próbie 1000 dorosłych Polaków.

d2jedk5

Podziel się opinią

Share
d2jedk5
d2jedk5
Więcej tematów