Trwa ładowanie...
d3rge8f
Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24: 66 proc. ankietowanych chce publikacji wyroku TK. Rzecznik Rafał Bochenek: Polacy są tego samego zdania, jakie ma rząd
x-news/TVN 24

Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24: 66 proc. ankietowanych chce publikacji wyroku TK. Rzecznik Rafał Bochenek: Polacy są tego samego zdania, jakie ma rząd

• Premier będzie publikować wyroki TK, ale to nie jest wyrok - uważa rzecznik rządu
• Według niego, "większość Polaków jest tego samego zdania, co rząd PiS"
• Sondaż ws. TK: 66 proc. Polaków chce publikacji wyroku z 9 marca
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3rge8f

Większość Polaków ma znaczenie, bo są tego samego zdania, jakie ma rząd - powiedział w rozmowie z TVN24 rzecznik rządu Rafał Bochenek. To jego komentarz do najnowszego sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. Wynika z niego, że 66 proc. ankietowanych chce publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca 2016 roku.

Jak wynika z badania, większość Polaków chce by rząd opublikował wyrok. Z kolei 46 proc. ankietowanych uważa, że Prawo i Sprawiedliwość doprowadziło do chaosu prawnego na skutek sporu o Trybunał Konstytucyjny.

d3rge8f

Sondaż skomentował rzecznik rządu Rafał Bochenek. - Premier Beata Szydło chce i będzie publikować wszystkie wyroki Trybunału, ale to nie jest wyrok. Wyrok musi spełniać określone wymagania ustawowe - mówił Bochenek. Według niego, wyniki sondażu potwierdzają słuszność stanowiska PiS. - Polacy również są tego samego zdania, jakie ma rząd - stwierdził Bochenek.

Wyniki skomentował również wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. - To znaczy, że sprawa jest bardzo skomplikowana. Nie jest łatwa do osądzenia publicznie - powiedział polityk. Tłumaczył, że obóz władzy musi "zmieniać Polskę".

Od 9 marca, czyli od dnia wydania wyroku przez Trybunał Konstytucyjny, rząd odmawia publikacji jego orzeczenia. TK stwierdził wówczas w nim, że przyjęta w grudniu ustawa o Trybunale jest częściowo niezgodna z konstytucją.

Sondaż Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24 zrealizowano w dniach 27-28 kwietnia 2016 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku 18+.

d3rge8f

Podziel się opinią

Share

d3rge8f

d3rge8f
Więcej tematów