Trwa ładowanie...
d33dt33

Sondaż CBOS. Andrzej Duda ma powody do zadowolenia

Zdecydowana większość Polaków, bo aż 62 proc., dobrze ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Notowania obu izb parlamentu nie są tak optymistyczne. Aż 51 proc. badanych negatywnie wypowiada się o działalności Sejmu, a 42 proc. - o pracy senatorów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdecydowana większość Polaków pozytywnie ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy
Zdecydowana większość Polaków pozytywnie ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy (East News, Fot: Tomasz Jastrzębowski)
d33dt33

Notowania głowy państwa są niemal identyczne jak we wrześniu. Z prezydentury Andrzeja Dudy zadowolonych jest 62 proc. badanych (wzrost o 1 pkt proc.), 29 proc. (wzrost o 1 pkt proc.) ocenia ją negatywnie. 9 proc. ankietowanych nie ma zdania na ten temat (spadek o jeden pkt proc.).

Podobnie notowania obu izb - zmieniły się nieznacznie w ciągu miesiąca. Pracę Sejmu dobrze ocenia 32 proc. badanych (spadek o 2 pkt proc.), natomiast niezadowolenie z niej wyraża 51 proc. ankietowanych (wzrost o 1 pkt proc.). Wyrobionego zdania na temat działalności posłów nie ma 17 proc. respondentów (wzrost o 1 pkt proc.).

Pracę Senatu pozytywnie ocenia 32 proc. respondentów (spadek o 2 pkt proc.), a 42 proc. (wzrost o 1 pkt proc.) jest przeciwnego zdania. Opinii o pracy senatorów nie ma 26 proc. ankietowanych (wzrost o 1 pkt proc.).

d33dt33

Kidawa-Błońska: opozycja zyskała zaufanie Polaków

Sondaż CBOS został przeprowadzony w dniach 3-10 października na liczącej 1013 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Źródło: CBOS/PAP

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33dt33

Podziel się opinią

Share

d33dt33

d33dt33
Więcej tematów