Trwa ładowanie...

Sondaż: 40 proc. Niemców chce dymisji Merkel w związku z polityką migracyjną

• 40 proc. Niemców chce, by kanclerz ustąpiła z powodu kryzysu migracyjnego
• 45,2 proc. ankietowanych jest przeciwnego zdania
• Do Niemiec w ubiegłym roku przybyło 1,1 mln imigrantów

Share
Sondaż: 40 proc. Niemców chce dymisji Merkel w związku z polityką migracyjną
Źródło: AFP, fot: Soeren Stache
d1gq47w

40 proc. Niemców jest za tym, by kanclerz Angela Merkel ustąpiła z powodu prowadzonej przez siebie polityki migracyjnej, w wyniku której do Niemiec w ubiegłym roku przybyło 1,1 mln ubiegających się o azyl - wynika z badania dla magazynu "Focus". 45,2 proc. ankietowanych wyraziło z kolei przekonanie, że polityka wobec uchodźców nie jest powodem do dymisji kanclerz.

Ośrodek Insa przeprowadził sondaż w dniach 22-25 stycznia na grupie 2047 osób.

Liderzy trzech partii tworzących rząd Niemiec - CDU, CSU i SPD - uzgodnili po kilkumiesięcznych sporach ostateczny kształt pakietu ustaw azylowych, których celem jest ograniczenie liczby imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

d1gq47w

Konflikt w łonie koalicji trwa od miesięcy. Bawarska CSU zarzuca Merkel, że otwierając na początku września 2015 roku granicę Niemiec dla uchodźców z Syrii, sprowokowała exodus z Bliskiego Wschodu; domaga się od szefowej rządu zahamowania masowej imigracji. Szef CSU Horst Seehofer wystosował na początku tygodnia w imieniu władz Bawarii list do Merkel, w którym domagał się zmiany polityki migracyjnej, grożąc w przypadku nieuwzględnienia jego postulatów skargą do Trybunału Konstytucyjnego.

d1gq47w

Podziel się opinią

Share
d1gq47w
d1gq47w
Więcej tematów