Trwa ładowanie...

Somalia: zamach przed hotelem w Mogadiszu, co najmniej sześciu zabitych

Eksplozja samochodu pułapki w pobliżu jednego z hoteli w stolicy Somalii - Mogadiszu - zabiła co najmniej 11 osób - informuje policja. Agencja dpa pisze, powołując się na naocznego świadka, że przed eksplozją w stronę hotelu rzucono granaty. Na razie nikt nie wziął odpowiedzialności za ten zamach.
Share
Mogadiszu
MogadiszuŹródło: AFP, Fot: Tobin Jones/AU UN IST
d4m3he2

W Mogadiszu często dochodzi do zamachów, zazwyczaj przeprowadzanych przez somalijskich talibów z ugrupowania Al-Szabaab, którzy zostali wyparci ze stolicy przez wojska rządu przejściowego i siły pokojowe Unii Afrykańskiej w 2011 roku.

Bojownicy Al-Szabaab, mający również związki z Al-Kaidą, są głównym przeciwnikiem słabych władz centralnych i kontrolują znaczne obszary w środkowej i południowej części kraju.

Ekstremiści z tego ugrupowania przeprowadzili pod koniec września zamach na centrum handlowe Westgate w stolicy Kenii Nairobi, w którym zginęło co najmniej 67 osób, a około 240 zostało rannych.

Somalia jest pogrążona w permanentnej wojnie domowej i chaosie politycznym od czasu obalenia w 1991 roku dyktatury Mohammeda Siada Barre.

Źródło: Reuters, PAP, WP.PL

d4m3he2

Podziel się opinią

Share
d4m3he2
d4m3he2
Więcej tematów