Trwa ładowanie...

Somalia: "szkoły terrorystów" - uczą dzieci, jak zostać zamachowcami

Somalijscy islamiści, którzy mają powiązania z Al-Kaidą, tworzą "szkoły terrorystów" - donosi "Daily Mail". Według brytyjskiego dziennika, ekstremiści porywają dzieci, by zrobić z nich zamachowców-samobójców.

Somalia: "szkoły terrorystów" - uczą dzieci, jak zostać zamachowcamiŹródło: AFP, fot: Stuart Price
d2af5hd
d2af5hd

Ekspert ds. terroryzmu Neil Doyle, na którego powołuje się gazeta, przedstawił zdjęcia małych Somalijczyków z łańcuchami na nogach, którzy... siedzą w szkole w Mogadiszu. Gdy dokonano nalotu na placówkę, nauczyciel dzieci tłumaczył, że miało to zapobiec opuszczaniu przez nie lekcji. Ekspert jednak przestrzega, że terroryści mogą werbować dzieci.

Jak pisze "Daily Mail", w rozdartym wojną kraju dzieci są porywane, a następnie pod przymusem uczone radykalnej wersji islamu oraz tego, jak dokonać samobójczego zamachu. Większość z nich ma mniej niż 10 lat.

W Somalii do 20 lat nieustannie trwa wojna. Kraj jest wyniszczony walkami, a także suszą, która sprowadziła miliony na skraj śmierci głodowej. Somalijskie siły rządowe, które walczą z islamskimi radykałami z Al-Szabaab, wspierają oddziały AMISOM. W ostatnich miesiącach udało im się znacznie ograniczyć działania islamskich bojowników, którzy mają powiązania z Al-Kaidą. Przyparciu do muru terroryści mogli sięgnąć po potworną bronią - werbowanie dzieci, które mają stać się zamachowcami.

d2af5hd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2af5hd
Więcej tematów