Trwa ładowanie...
dyfzucv

Sobotka: rozumiemy decyzję Niemiec o wprowadzeniu kontroli na granicach

Premier Czech wyraził zrozumienie dla decyzji Niemiec o czasowym wprowadzeniu kontroli na granicach. - Niemcy miały do tego pełne prawo - powiedział w Pradze Bohuslav Sobotka.
Share
Sobotka: rozumiemy decyzję Niemiec o wprowadzeniu kontroli na granicach
Źródło: PAP/CTK, Fot: Vaclav Salek
dyfzucv

Sobotka podkreślił, że w obecnej kryzysowej sytuacji Unia Europejska nie przestrzega własnych uregulowań i nie jest w stanie skutecznie chronić swych granic zewnętrznych.

- Mam nadzieję, że decyzja Niemiec przyczyni się lepszego uregulowania problemu masowego napływu uchodźców - powiedział szef czeskiego rządu. Niemiecka agencja dpa przypomniała, że Czechy, obok Polski, Węgier i Słowacji, zdecydowanie sprzeciwiają się proponowanym przez UE obowiązkowym kwotom imigrantów dla krajów unijnych.

Niemcy przywróciły czasowo kontrole na swoich granicach państwowych, aby ograniczyć masowy napływ imigrantów. Szef MSW Thomas de Maiziere poinformował w niedzielę, że działania władz będą się początkowo koncentrować na granicy południowej z Austrią.

dyfzucv

- Celem przedsięwziętych środków jest ograniczenie aktualnego napływu (imigrantów) i przywrócenie uporządkowanej procedury przy wjeździe do Niemiec - wyjaśnił de Maiziere na spotkaniu z dziennikarzami w Berlinie, dodając, że decyzja jest ważna "również ze względów bezpieczeństwa".

Po decyzji władz w Berlinie szef czeskiego MSW Milan Chovanec zapowiedział wzmocnienie policyjnych patroli na granicy z Austrią.

Zobacz także: Manifestacje ws. uchodźców w Warszawie

dyfzucv

Podziel się opinią

Share
dyfzucv
dyfzucv
Więcej tematów