Trwa ładowanie...

Śnieżyce przechodzą przez Polskę. IMGW wydaje ostrzeżenia

Po chwilowej zmianie aury, nad Polskę powróciły śnieżyce i porywisty wiatr. Trudne warunki atmosferyczne utrudniają życie zarówno kierowcom, jak i osobom przebywającym w swoich domach. Tysiące Polaków zostały bowiem pozbawione dostępu do prądu.
Share
Śnieżyce nie dają za wygraną
Śnieżyce nie dają za wygranąŹródło: PAP
dgwoit5

Jak wynika z prognoz IMGW, najgorzej będzie na Śląsku oraz w Małopolsce - dla tych regionów wydano ostrzeżenie drugiego stopnia przez intensywnymi opadami śniegu oraz zamieciami i zawiejami. Alert pierwszego stopnia dotyczy natomiast woj. pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i podkarpackiego.

Pogoda już daje się we znaki kierowcom na Śląsku. Śnieżyca przechodzi nad Katowicami. Mocno sypie również w rejonie Bielska-Białej i Cieszyna. W tym mieście od godziny 13:00 wystąpiły poważne utrudnienia, gdzie na dwóch ulicach przejazd zablokowały ciężarówki, które z powodu oblodzenia nie były w stanie pokonać wzniesień.

Kłopoty z przejazdem wystąpiły również na trasie krajowej nr 81 w Ochabach: tam na bardzo śliskiej drodze doszło do kolizji, przez co utrudniony był przejazd w kierunku Katowic.

    zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: Wiatromen Pogoda dla Mazur

Zobacz także: Wykorzystujesz tylko 10% mózgu? Jeśli tak, to powinieneś być martwy

Jak zapowiadają synoptycy, na południu Polski może przybyć nawet 30 cm śniegu. Szczególnie obfite opady są prognozowane w górach. tam sytuacja zaczyna robić się coraz trudniejsza. Jak donosi RMF FM, aura utrudnia przejazd przez Salmopol ze Szczyrku do Wisły.

dgwoit5

Jak informuje z-ca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz, porwisty wiatr pozbawił dostępu do energii elektrycznej prawie 10 tys. Polaków. Najbardziej dotknięte działaniem żywiołu są woj. dolnośląskie (5 tys. osób bez prądu) oraz śląskie (4 tys. osób). Obfite opady śniegu odnotowano również na Podlasiu.

    zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: Wiatromen Pogoda dla Mazur

Źródło: RCB/TVN Meteo/RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dgwoit5

Podziel się opinią

Share
dgwoit5
dgwoit5
Więcej tematów