Trwa ładowanie...
ycipk-3987lo

SN odrzucił kolejny protest wyborczy. Dotyczył złego logo

Sąd Najwyższy uznał za bezzasadny protest pełnomocnika wyborczego Koalicji Obywatelskiej ws. wyborów do Senatu w okręgu nr 2. Przy nazwisku jednego z kandydatów wydrukowano logo niewłaściwego ugrupowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejny protest wyborczy nie został uznany przez SN za zasadny
Kolejny protest wyborczy nie został uznany przez SN za zasadny (PAP, Fot: Piotr Dobroniak)
ycipk-3987lo

Informację o odrzuceniu protestu przekazał Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego Sądu Najwyższego - podało RMF FM za PAP. Sędziowie organu uznali, że karty do głosowania w okręgu nr 2 (Jelenia Góra) spełniały wymogi określone w Kodeksie wyborczym.

Na karcie wyborczej Kazimierza Klimka, który został zgłoszony przez KW Polska Lewica, umieszczono logo KW Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Komisja została poinformowana o nieprawidłowościach dopiero po wyborach.

ycipk-3987lo

Politycy KO twierdzili, że w ten sposób wyborca, który chciał zagłosować na lewicę współpracującą z KO i PSL w ramach paktu senackiego, mógł zostać wprowadzony w błąd. KW Sojusz Lewicy Demokratycznej nie wystawiał w tym okręgu wyborczym swojego kandydata.

- SN przypomniał, że o tym, co znajduje się na karcie do głosowania do Senatu, rozstrzyga przepis Kodeksu wyborczego, zgodnie z którym na karcie do głosowania umieszcza się w porządku alfabetycznym nazwiska i imiona zarejestrowanych kandydatów na senatora, z podaniem nazwy lub skrótu nazwy komitetu wyborczego. Zarzuty protestu nie wskazywały zaś na naruszenie wspomnianego przepisu - zauważył Michałowski.

Tajemnicze zdjęcie rzecznika rządu z prezesem Kaczyńskim. Znamy kulisy

ycipk-3987lo

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3987lo

ycipk-3987lo
ycipk-3987lo