Trwa ładowanie...
d2numig

Smoleńsk. Polscy prokuratorzy badają wrak Tupolewa

Rozpoczęły się oględziny wraku samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. To kolejne działania polskich śledczych. Ostatnio eksperci byli w Rosji we wrześniu ubiegłego roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrak Tu-154M na lotnisku w Smoleńsku
Wrak Tu-154M na lotnisku w Smoleńsku (East News, Fot: RIA)
d2numig

Prokuratorzy z Polski zbadają agregaty, podzespoły i elementy konstrukcyjne samolotu. Wrak tupolewa jest w prowizorycznym hangarze na lotniku Siewiernyj w Smoleńsku – informuje RMF FM. Podkreśla też, że "strona rosyjska jest otwarta na współpracę, a wrak wciąż jest dowodem rzeczowym w śledztwie dotyczącym przyczyn katastrofy smoleńskiej."

Polscy prokuratorzy byli w Rosji już 12 razy, aby zbadać dowody, które nadal są na terytorium Rosji. Wrak Tu-154M ma zostać przekazany stronie polskiej po zakończeniu śledztwa Rosjan.

Prokuratura Krajowa poinformowała, że kolejny wyjazd prokuratorów do Smoleńska to wynik realizacji wniosków o pomoc prawną, kierowanych przez Zespół Śledczy Nr I PK do rosyjskiej Prokuratury Generalnej. Zespół Śledczy zwracał się m.in. o przeprowadzenie dodatkowych oględzin elementów konstrukcyjnych Tu-154M.

d2numig

Wniosek złożono w marcu. Rosyjski Komitet Śledczy wydał zgodę na oględziny na początku maja.

10 kwietnia 2010 r. polski samolot rządowy Tu-154M rozbił się w lesie pod Smoleńskiem, podchodząc do lądowania. Delegacja, z prezydentem Lechem Kaczyńskim, leciała na uroczystości upamiętnienia ofiar zbrodni katyńskiej.

Nikt z 96 osób, które były na pokładzie tupolewa, nie przeżył katastrofy.

Źródło: RMF FM

d2numig

Zobacz także: Ryszard KaliszKalisz: każdy, kto obserwował tę kampanię, widział że PiS ma zadyszkę

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2numig

Podziel się opinią

Share
d2numig
d2numig
Więcej tematów