Trwa ładowanie...

Smoleńsk. Autorka materiału TVP grozi Donaldowi Tuskowi sądem

TVP wyemitowało materiał, w którym ujawniono treść narady w KPRM po katastrofie smoleńskiej. Były premier Donald Tusk zarzucił stacji "wykorzystywanie katastrofy" do przykrycia "brudów Obajtka". Teraz autorka reportażu zagroziła politykowi sądem.
Share
Donald Tusk w sądzie (zdj. arch.)
Donald Tusk w sądzie (zdj. arch.)Źródło: East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK
d2nxgmm

Na kilkanaście dni przed 11. rocznicą katastrofy pod Smoleńskiem, TVP opublikowało nieznane dotąd nagrania z jednej z narad w KPRM z udziałem ówczesnego premiera Donalda Tuska oraz Edmund Klicha, szefa Państwowej Komisji Wypadków Lotniczych. Klich, jako akredytowany przedstawiciel Polski przy rosyjskim MAK, skarżył się szefowi rządu, że został pozostawiony sam sobie w kwestiach współpracy z Rosjanami.

Z informacji autorów programu wynika, że Kancelaria Premiera nie posiada żadnego nagrania z narady, która miała się odbyć 23 kwietnia 2010 r. Zachowała się wyłącznie. notatka Edmunda Klicha z prośbą o spotkanie z premierem.

"Wykorzystują tragedię smoleńską, by przykryć brudy Obajtka. Można upaść niżej?" – napisał dzień po emisji programu Donald Tusk. Na wpis premiera odpowiedziała autorka reportażu.

d2nxgmm

Sprawa Tymoteusza Szydło. Zatrważająca historia Leszka Millera

"Proszę o natychmiastowe, publiczne wyjaśnienie na TT, czy pisząc 'wykorzystują tragedię smoleńską, by przykryć brudy Obajtka' miał Pan na myśli 'Magazyn śledczy Anity Gargas'. Jeśli tego Pan nie uczyni, czeka Pana proces o zniesławienie" - napisano na oficjalnym profilu programu.

"Zajmuję się katastrofą smoleńską od 10 kwietnia 2010 roku, a więc prawie 11 lat – dokładnie tyle samo, ile Pan unikał zajmowania się katastrofą. Nie pozwolę na podważanie dobrego imienia mojego i Zespołu" - dodano.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2nxgmm

Podziel się opinią

Share
d2nxgmm
d2nxgmm
Więcej tematów