Trwa ładowanie...

Smog Warszawa – 8 grudnia: bardzo dobra jakość powietrza

8 grudnia stężenie smogu w powietrzu nad Warszawą będzie praktycznie znikome. W całej stolicy i miastach aglomeracji warszawskiej maszyny pomiarowe pokazują bardzo małą ilość zanieczyszczeń. To zapewne zasługa nocnych opadów deszczu.

Smog Warszawa – 8 grudnia: bardzo dobra jakość powietrzaŹródło: Fotolia
d3bb912
d3bb912

Smog Warszawa – bardzo dobre powietrze w stolicy

W prawie całej Warszawie można odnotować bardzo małe stężenie zanieczyszczeń. Maszyny pomiarowe wskazują poziom pyłu PM10 do 40 procent, a PM2.5 około 50 procent dopuszczalnej normy. Zdarzą się wyjątki na Woli i Włochach, gdzie poziom PM2.5 sięga 70 procent.

Dzisiejsza bardzo dobra jakość powietrza pozwala na bezproblemową aktywność na zewnątrz w postaci np. spaceru lub biegania.

Smog Warszawa – czyste powietrze w miastach aglomeracji warszawskiej

W takiej samej sytuacji są mieszkańcy miejscowości aglomeracji warszawskiej. Pomiary pyłów PM10 i PM2.5 w Pruszkowie, Piasecznie, Ząbkach, Legionowie i Łomiankach są na identycznym poziomie jak w Warszawie – nie przekraczają 50 procent dopuszczalnej normy.

Nieco gorsza sytuacja jest w Piastowie i Markach – wskaźniki PM10 i PM2.5 przekraczają odpowiednio 50 i 80 procent dopuszczalnej normy. Tutaj zaleca się nie przebywać za długo na zewnątrz.

Smog – czym jest?

Smog to zjawisko atmosferyczne powstałe w wyniku wymieszania się powietrza z dymem i spalinami.
Przy sprawdzaniu stężenia smogu zwraca się uwagę na dwa pomiary – PM2.5, czyli aerozole atmosferyczne, których w powietrzu nad Polską jest dużo, a także PM10 – są to substancje toksyczne związane z procesami spalania.

d3bb912
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bb912
Więcej tematów