Trwa ładowanie...

Smog Warszawa – 5 grudnia: dobra jakość powietrza

5 grudnia stężenie smogu w powietrzu nad Warszawą będzie niewielkie. Największe zanieczyszczenia powietrza można odnotować w Śródmieściu i na Mokotowie. W pozostałych dzielnicach stolicy Polski oraz w miastach aglomeracji warszawskiej bez obaw będzie można wyjść na zewnątrz.

Smog Warszawa – 5 grudnia: dobra jakość powietrzaŹródło: Fotolia, fot: jacek_kadaj
drrdjol
drrdjol

Smog Warszawa – dobre powietrze na obrzeżach, nieco gorsze w centrum

Choć w całej Warszawie nie ma dużego stężenia smogu, to najgorsza jakość powietrza dzisiaj jest w centrum i na Mokotowie. Wskaźnik PM10 jest na poziomie około 50 procent dopuszczalnej normy, zaś PM2.5 waha się między 70 a 80 procent.

Dużo lepsze powietrze unosi się na obrzeżach Warszawy. Na terenie Ursynowa PM10 utrzymuje się na poziomie nieco ponad 40 procent dopuszczalnej normy, zaś PM2.5 60 procent.

Najlepsze powietrze 5 grudnia jest na Żoliborzu i Pradze-Południe. W tych rejonach PM10 jest na poziomie około 30 procent, zaś PM2.5 ponad 40 procent dopuszczalnej normy.

Dobra jakość powietrza pozwala bez żadnych obaw wyjść na zewnątrz.

drrdjol

Smog Warszawa – bardzo dobre powietrze w aglomeracji

W miastach aglomeracji warszawskiej jakość powietrza jest bardzo dobra. Najlepsza sytuacja panuje w Legionowie, bowiem tam wskaźniki są najniższe – PM10 nie przekracza 35 procent, a PM2.5 45 procent dopuszczalnej normy.

Korzystna sytuacja jest także w Ząbkach, Markach, Otwocku i Pruszkowie – w tych miastach PM10 jest na poziomie 40 procent dopuszczalnej normy, a PM2.5 55 procent.

Smog – czym jest?

Smog to zjawisko atmosferyczne powstałe w wyniku wymieszania się powietrza z dymem i spalinami.

Przy sprawdzaniu stężenia smogu zwraca się uwagę na dwa pomiary – PM2.5, czyli aerozoli atmosferycznych, których w powietrzu nad Polską jest dużo, a także PM10 – są to substancje toksyczne związane z procesami spalania.

drrdjol
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drrdjol
Więcej tematów