ycipk-4433hm

Śmiertelne upały we Włoszech. 6 osób nie przeżyło piątku

Sześć osób zmarło we Włoszech z powodu kolejnej tego lata fali upałów - taki bilans podały media. W dziesięciu miastach wprowadzono trzeci, najwyższy stopień alertu z powodu temperatur przekraczających 40 stopni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Śmiertelne upały we Włoszech. 6 osób nie przeżyło piątku
(AFP, Fot: FILIPPO MONTEFORTE)
ycipk-4433hm

Wśród śmiertelnych ofiar gorąca wymienia się trzy starsze osoby w wieku od 70 do 85 lat, a także 25-letniego Bułgara, który zmarł w basenie.

Czerwony alarm w związku z upałami obowiązuje w Bolzano, Brescii, Latinie, Messynie, Palermo, Perugii, Reggio Calabria, Rzymie, Trieście i Viterbo, a więc zarówno na północy, jak i w centrum oraz na południu Włoch.

Ogromne upały utrzymują się na Sardynii, gdzie notuje się 42 stopnie. Bardzo wysokie temperatury zapowiadane są też na weekend.

ycipk-4433hm

Kulminacja upałów zbiega się ze szczytem wyjazdów na urlop i ostrzeżeniami przed korkami na najważniejszych drogach.

Dramatyczny przebieg miał wakacyjny exodus w piątek. Z powodu wypadków na północnych odcinkach Autostrady Słońca, najważniejszej drogi w kraju, utworzyły się kilkunastokilometrowe korki. Ludzie mdleli w samochodach zablokowanych przez wiele godzin w skwarze. Pomocy udzielały im służby medyczne, roznoszono też wodę.

Tegoroczne lato we Włoszech uznano za najgorętsze od ponad 100 lat.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

ycipk-4433hm
Polub WP Wiadomości
ycipk-4433hm
ycipk-4433hm