Trwa ładowanie...
d46unv7

Śmierć za 15 tys. zł - zabójstwo zlecił mąż

Lubelska policja zatrzymała ściganego listem gończym 58-letniego Stanisława K. w związku z zabójstwem na zlecenie 59-letniej kobiety na warszawskim Ursynowie w styczniu tego roku.

d46unv7
d46unv7

- Stanisław K. został zatrzymany na terenie powiatu łukowskiego. Mężczyzna próbował uciekać do pobliskiego lasu, został zatrzymany w bezpośrednim pościgu - poinformował Andrzej Fijołek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Stanisław K. jest podejrzany o zabicie kobiety na zlecenie. Wcześniej, 25 i 26 maja, w tej sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn - byłego męża ofiary Andrzeja L. oraz Mirosława G. Według ustaleń policji to właśnie były mąż kobiety był zleceniodawcą jej zabójstwa, a bezpośrednim tego wykonawcą miał być za 15 tys. zł Stanisław K. W zabójstwie miał mu pomagać Mirosław G., który otrzymał za to 5 tys. zł.

Andrzej L. i Mirosław G. zostali aresztowani na trzy miesiące. Mirosław G. przyznał się do tego, że uczestniczył w zabójstwie żony Andrzeja L.

Zwłoki 59-letniej kobiety na warszawskim Ursynowie znalazł 18 stycznia tego roku jej syn. Zaniepokojony brakiem kontaktu z matką udał się do jej mieszkania; tam, w łazience odnalazł jej ciało.

d46unv7

Z ustaleń śledczych wynika, że kobieta mieszkała ze swoim byłym mężem Andrzejem L. i od dawna była z nim w konflikcie. Mieszkała w osobnym pokoju zamykanym na klucz.

Jak informowała wcześniej policja, podejrzany o zabójstwo Stanisław K. ponad 25 lat spędził w aresztach śledczych i zakładach karnych. Odbywał kary za kradzieże, rozboje oraz usiłowanie zabójstwa przy użyciu broni palnej.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa- Mokotów. Stanisławowi K. Grozi kara dożywotniego więzienia.

d46unv7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46unv7
Więcej tematów