Trwa ładowanie...

Śmierć w izbie wytrzeźwień. Zatrzymano osiem osób

Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Szczecinie zatrzymano osiem osób w śledztwie dotyczącym śmierci 25-letniego Dmytro z Ukrainy. Mężczyzna zmarł po interwencji policji w izbie wytrzeźwień we Wrocławiu.

Share
Śmierć w izbie wytrzeźwień. Zatrzymano osiem osób
Śmierć w izbie wytrzeźwień. Zatrzymano osiem osób Źródło: Policja
d9nfngt

Na polecenie prokuratury zatrzymano osiem osób w śledztwie dotyczącym śmierci obywatela Ukrainy - poinformowała PAP w czwartek p.o. rzeczniczki Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Ewa Obarek.

Wśród osób, które zostały zatrzymane na polecenie prokuratury, znalazło się czterech policjantów. Rzeczniczka przekazała też, że ze względu na dobro śledztwa prokuratura na razie nie podaje więcej informacji.

Dmytro był agresywny?

Do tragedii doszło 30 lipca 2021 roku we Wrocławiu. Ratownicy medyczni wezwali policję na jeden z przystanków MPK. Pracownicy pogotowia uznali, że agresywny mężczyzna, do którego przyjechali, nie kwalifikuje się do hospitalizacji, za to nadaje się na izbę wytrzeźwień. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zabrali 25-latka.

d9nfngt

Według nagrań, do których dotarła "Gazeta Wyborcza", policjanci pobili 25-letniego obywatela Ukrainy. Gdy nie potrafili sobie z nim poradzić, przyciskali go kolanami do ziemi. W pewnym momencie na mężczyźnie miało usiąść aż dziewięć osób.

Dmytro zmarł. Z nieoficjalnych informacji wynika, że raport z sekcji zwłok wykazał, że mężczyzna zmarł wskutek gwałtownego uduszenia.

Śledztwo w sprawie jego śmierci prowadziła Prokuratura Okręgowa w Świdnicy. Pod koniec września zostało jednak przeniesione do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Decyzję tę podjęto, by zagwarantować bezstronność śledztwa i uniknąć podejrzeń o wpływaniu stron na postępowanie.

Zaskakujący pomysł PiS ws. hymnu. Poseł Porozumienia komentuje wprost

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d9nfngt

Podziel się opinią

Share
d9nfngt
d9nfngt
Więcej tematów