Trwa ładowanie...
d1q1qmq

Śmierć trójki dzieci w Darłówku. Rodzice zmarłego rodzeństwa nie zgadzają się decyzją prokuratury

Do tragedii doszło w sierpniu 2018 r. W Darłówku zginęło rodzeństwo w wieku 11, 13 i 14 lat. Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie. Pełnomocnik rodziny wniósł zażalenie na decyzję w części dotyczącej ewentualnych błędów ratowników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tragedia w Darłówku. Rodzice zmarłych dzieci złożą zażalenie na decyzję prokuratury ws. umorzenia śledztwa
Tragedia w Darłówku. Rodzice zmarłych dzieci złożą zażalenie na decyzję prokuratury ws. umorzenia śledztwa (East News, Fot: Andrzej Zbraniecki)
d1q1qmq

Tragedia w Darłówku rozegrała się w sierpniu 2018 r. Rodzina z Sulmierzyc spędzała urlop nad Bałtykiem. Troje rodzeństwa w wieku 11, 13 i 14 lat kąpało się w pobliżu falochronu. Wtedy porwały ich bardzo silne fale. Nie udało się uratować dzieci.

Adwokat rodziny złożył w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ratowników. Mieli nie dopełnić swoich obowiązków. Ci bronili się, że rodzeństwo weszło do wody przy zakazie kąpieli i na niestrzeżonym odcinku plaży. Dodawali, że nie sposób upilnować wszystkich plażowiczów.

d1q1qmq

Po ponad roku pracy prokuratura umorzyła śledztwo. Zdecydowała, że nie ma dowodów na to, że ktoś świadomie nie dopełnił swoich obowiązków i przyczynił się do tragedii. Winne miały być warunki pogodowe.

Zobacz też: Radosław Fogiel krytycznie o wypowiedzi Tomasza Grodzkiego

Umorzono również postępowanie co do zaniedbania opieki przez rodziców dzieci - przypomina tvn24.pl. Wyrok się uprawomocnił. Badano też wątek odpowiedzialności urzędników miejskich.

d1q1qmq

Rodzice zmarłego rodzeństwa nie zgadzają się z decyzją ws. ratowników. Pełnomocnik rodziców wniósł zażalenie na umorzenie w części ewentualnych błędów popełnionych przez ratowników. Sąd Rejonowy w Koszalinie w najbliższym czasie ma wyznaczyć termin zażalenia.

Przeczytaj również: Troje dzieci utonęło w Darłowie. Tragedia, która niczego nie nauczyła
Darłówko. Ratownicy przyznają, że nie mogą spać. Czekają na spotkania z psychologiem

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1q1qmq

Podziel się opinią

Share

d1q1qmq

d1q1qmq
Więcej tematów