Trwa ładowanie...

Śmierć posłanki KO Anny Wasilewskiej. Kto może ją zastąpić?

"Z wielkim żalem informujemy, że we wtorek 6 kwietnia o godzinie 19:40 odeszła nasza kochana żona, mama i babcia" - napisała rodzina Anny Wasilewskiej. Pojawiają się przypuszczenia, kto może ją zastąpić.
Share
Anna Wasilewska
Anna WasilewskaŹródło: PAP
d19jvva

Informacja o śmierci posłanki PO Anny Wasilewskiej obiegła we wtorek ogólnokrajowe media. Zastąpi ją prawdopodobnie samorządowiec, działaczka KO z Ełku Anna Wojciechowska. W wyborach w 2019 r. uzyskała czwarty wynik na olsztyńskiej liście KO. Jak przekazała w rozmowie z PAP, przyjmie mandat poselski.

O śmierci Anny Wasilewskiej poinformował we wtorek m.in. szef PO Borys Budka. "Wielka strata... Odeszła od nas Ania Wasilewska - samorządowiec, posłanka, niezwykle pracowita i skromna osoba. Aniu, to był zaszczyt z Tobą pracować...Do zobaczenia..." - napisał na Twitterze.

W mediach społecznościowych wzruszający wpis zamieścili także bliscy posłanki.

W przypadku śmierci posła pierwszeństwo do objęcia mandatu przysługuje kandydatowi, który na tej samej liście danego komitetu uzyskał najwyższy wynik spośród kandydatów, którzy nie dostali się do Sejmu. O pierwszeństwie objęcia mandatu zawiadamia marszałek Sejmu.

d19jvva

Jak przekazuje PAP, osobą, która zastąpi Wasilewską może być w tej sytuacji działaczka KO z Ełku Anna Wojciechowska.

W ostatnich wyborach uzyskała 7 tys. 391 głosów, co dało jej czwarty wynik. To najwyższy wynik spośród kandydatów KO z okręgu nr 35, którzy nie dostali się do Sejmu. Wasilewska miała wówczas trzeci wynik w wyborach.

Śmierć posłanki PO wstrząsnęła opinią publiczną, kolegami i koleżankami z partii, ale też parlamentarzystami z koalicji rządzącej.

Krystyna Pawłowicz w ogniu krytyki. Polityk Porozumienia mówi o "ataku na dziecko"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d19jvva

Podziel się opinią

Share
d19jvva
d19jvva
Więcej tematów