Trwa ładowanie...
Śmierć na stole operacyjnym w szpitalu. "Poważne niedociągnięcia"

Śmierć na stole operacyjnym w szpitalu. "Poważne niedociągnięcia"

Wojewódzki konsultant ds. radiologii, po kontroli przeprowadzonej w szpitalu im. Jonschnera w Łodzi, stwierdził "poważne niedociągnięcia organizacyjne powodujące faktyczne pozbawienie pacjentów diagnostyki w trybie ostro dyżurowym". Kontrola związana była ze śmiercią na stole operacyjnym 57-letniego pacjenta.

Share
d3jtmnf

3 maja 57-letni Mirosław Blejzyk trafił do szpitala z silnym bólem brzucha. Podczas badań nie był obecny lekarz radiolog, gdyż w weekendy i noce pełnił dyżur telefoniczny z domu.

Na skutek braku precyzyjnej diagnozy chirurg musiał przeprowadzić laparotomię zwiadowczą, czyli "operacyjnie" zajrzeć do ciała, by na własne oczy ocenić przyczynę dolegliwości.

d3jtmnf

Okazało się, że pacjent cierpiał na pęknięty tętniak aorty brzusznej. W takim przypadku otwarcie jamy brzusznej praktycznie przekreśla szanse na przeżycie pacjenta.

Organizację pracy w szpitalu im. Jonschera badał również Narodowy Fundusz Zdrowia. Wyniki kontroli niedługo zostaną wysłane do wiadomości dyrekcji łódzkiego szpitala. Najprawdopodobniej fundusz nałoży na placówkę karę finansową. Według umowy podpisanej ze szpitalem może to być od 1 do 3 procent wysokości kontraktu.

d3jtmnf

Podziel się opinią

Share
d3jtmnf
d3jtmnf
Więcej tematów