Trwa ładowanie...
d11jh7r

Śmierć 5-latka w Białogardzie. Zarzuty usłyszeli rodzice

5-letni Szymon utopił się w studzience kilkadziesiąt metrów od domu - ktoś ukradł przykrywający ją właz. Winą za nieumyślne spowodowanie śmierci chłopca prokuratura obarczyła rodziców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pokrywy studzienek kanalizacyjnych to częsty łup tzw. złomiarzy
Pokrywy studzienek kanalizacyjnych to częsty łup tzw. złomiarzy (PAP, Fot: Lech Muszyński)
d11jh7r

Ta tragiczna historia wydarzyła się pod koniec czerwca ubiegłego roku w Białogardzie w woj. zachodniopomorskim. 5-latek bawił się z innymi dziećmi na ogrodzonym placu zabaw przed domem. Rodzice obserwowali go przez okno. W pewnym momencie chłopiec zniknął im z oczu. Ojciec pobiegł go szukać. Znalazł go kilkadziesiąt metrów od domu. W niezabezpieczonej studzience kanalizacji deszczowej.

Akcja reanimacyjna nic nie dała. Chłopiec zmarł.

d11jh7r

Śledztwo w sprawie śmierci Szymona prowadziła prokuratura w Białogardzie. Teraz zarzuty usłyszeli rodzice chłopca.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski poinformował PAP, że są podejrzani o to, że "poprzez pozostawienie dziecka poza terenem ogrodzonej posesji bez sprawowania nad nim nadzoru i właściwej opieki, ale też bez nadzoru innej dorosłej osoby, narazili dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia".

Śledczy zarzucają rodzicom Szymonka także nieumyślne spowodowanie jego śmierci. - Dopuścili do jego pobytu na terenie, na którym znajdowały się studzienki nieczynnej kanalizacji deszczowej wypełnione wodą i niezabezpieczone pokrywą. Chłopiec wpadł do jednej z nich i doszło do jego śmierci na skutek utonięcia - powiedział PAP Gąsiorowski.

d11jh7r

Rodzicom Szymona grozi kara do pięciu lat więzienia. Nie przyznają się do stawianych im zarzutów.

Postępowanie w sprawie śmierci pięciolatka wciąż jeszcze trwa. Czy ktoś jeszcze usłyszy zarzuty w tej sprawie? Wiadomo, że śledczy ustalili, że na studzienkach znajdujących się na terenie należącym do miasta. brakowało pokryw. Policja była zawiadamiana o ich kradzieży.

Źródło: polsatnews.pl

d11jh7r

Podziel się opinią

Share

d11jh7r

d11jh7r
Więcej tematów