Trwa ładowanie...

Słupsk. Pijanych 14-latków zabrano prosto ze szkolnego boiska

Dwóch chłopców bawiło się kilka godzin na boisku przylegającym do budynku Szkoły Podstawowej nr. 6. Ktoś po południu zauważył, że nastolatkowie nie mogą utrzymać równowagi i wezwał policję.

Share
Słupsk. Pijanych 14-latków zabrano prosto ze szkolnego boiska
Źródło: WP.PL
d2cy7nm

- Patrol przywiózł ich do nas, słaniali się na nogach, były wymioty i brak kontroli nad sobą - tłumaczył w rozmowie z portalem radiogdansk.pl, Ryszard Śnieżek, dyrektor Ośrodka Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Słupsku. - Nasz doświadczony lekarz orzekł, że to może być nie tylko alkohol, ale mogły być przyjęte również jakieś inne środki, na przykład dopalacze - tłumaczył.

Lekarz zdecydował, by wezwać pogotowie, przyjechała karetka, ale bez lekarza. - Załoga ambulansu zażądała od nas skierowania do szpitala, ale my jako ośrodek nie mamy takich uprawnień - tłumaczył dyrektor Ośrodka. - W końcu przyjechali prawni opiekunowie dzieci i napisali oświadczenie, że biorą odpowiedzialność za stan zdrowia nastolatków i zabrali ich do domu - powiedział.

ZOBACZ TAKŻE: Leszek Miller i historia pewnej kolacji z premierem Izraela

Obaj chłopcy mieli odpowiednio 1,6 oraz 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja zawiadomi o sprawie sąd rodzinny i nieletnich.

Źródło: radiogdansk.pl

d2cy7nm

Podziel się opinią

Share
d2cy7nm
d2cy7nm
Więcej tematów