Trwa ładowanie...

Ślub księcia Alberta przyspieszony

Książę Monako Albert II, syn Rainiera III i Grace Kelly, poślubi byłą pływaczkę olimpijską i modelkę z RPA, 32-letnią Charlene Wittstock o tydzień wcześniej, niż zapowiadano - poinformował Pałac Książęcy w komunikacie.

Ślub księcia Alberta przyspieszonyŹródło: AFP
d3q87zy
d3q87zy

Początkowo podawano, że ślub cywilny odbędzie się 8 lipca, a ceremonia kościelna - 9 lipca 2011 roku. Teraz terminy przesunięto odpowiednio na 2 i 3 lipca.

Ślub przyspieszono z dwóch powodów: posiedzenia Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w Durbanie w RPA, które odbędzie się w dniach 5-9 lipca 2011 roku, oraz pragnienia księcia, by w pierwszą podróż zagraniczną ze swą małżonką udać się do jej ojczyzny.

Albert, który pięciokrotnie uczestniczył w zimowych igrzyskach olimpijskich jako bobsleista, od 1985 roku jest członkiem MKOl.

Mający opinię playboya 52-letni książę zawsze otaczał się pięknymi kobietami i ma dwoje nieślubnych dzieci.

d3q87zy

Swoją przyszłą małżonkę poznał w 2000 roku ma międzynarodowych zawodach pływackich w Monako. Para pokazała się oficjalnie razem dopiero na ceremonii otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich w Turynie w 2006 roku. Później pływaczka pojawiała się u boku księcia podczas takich wydarzeń jak Bal Róży w Monako, Bal Czerwonego Krzyża czy wyścig Formuły I o Grand Prix Monako.

Albert II formalnie objął tron 12 lipca 2005 roku po śmierci ojca, księcia Rainiera III. Jeśli nie będzie miał ślubnego potomstwa, na tron wstąpi jego siostra Karolina, a potem jej najstarszy syn Andrea Casiraghi.

d3q87zy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q87zy
Więcej tematów