Trwa ładowanie...

"Słowik" z Pruszkowa wraca na salony. Wiemy, co sądzą Polacy

Na koniec lutego zaplanowano galę MMA-VIP 4 w Wieluniu. Impreza firmowana jest przez Andrzeja Zielińskiego ps. "Słowik", byłego przywódcę mafii pruszkowskiej. O ocenę sprawy zapytaliśmy w najnowszym sondażu Wirtualnej Polski.

Share
"Słowik" z Pruszkowa wraca na salony. Wiemy, co sądzą Polacy. Zdjęcie z kwietnia 2012 roku "Słowik" z Pruszkowa wraca na salony. Wiemy, co sądzą Polacy. Zdjęcie z kwietnia 2012 roku Źródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d1o6qqf

W połowie grudnia 2021 roku areszt śledczy na warszawskiej Białołęce opuścił Andrzej Zieliński ps. "Słowik". Były szef mafii pruszkowskiej nowego zajęcia długo nie musiał szukać. Już po paru tygodniach Marcin Najman - były kickbokser i zawodnik MMA - ogłosił, że "Słowik" został "bossem" jego federacji MMA-VIP.

Czwarta edycja freak-fightowej gali miała odbyć się 25 lutego w Kielcach. Po upublicznieniu informacji o tym, że gangster mafii pruszkowskiej został "bossem" organizacji, kielecki magistrat wycofał się jednak z umowy. Imprezę przeniesiono do Wielunia. Jak informowały WP SportoweFakty, "burmistrz miasta Paweł Okrasa stwierdził, że nie widzi powodów, żeby zrywać umowę z firmą Marcina Najmana na organizację gali".

"Słowik" twarzą gali MMA. Sondaż dla WP

Jak sprawę tę oceniają Polacy? Wirtualna Polska zapytała o to w najnowszym sondażu zrealizowanym przez Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna.

d1o6qqf

O zaangażowaniu Andrzeja Zielińskiego ps. "Słowik" w organizację gali MMA-VIP słyszało 33 proc. Polaków. Pozytywnie fakt ten ocenia łącznie 3 proc. ankietowanych.

Z kolei negatywny stosunek wyraża łącznie 66 proc. badanych, w tym "zdecydowanie negatywny" 53 proc. respondentów. 31 proc. pytanych nie ma w tej kwestii zdania.

Materiały WP
Źródło: Materiały WP

W przypadku, gdy spojrzymy wyłącznie na odpowiedzi osób, które słyszały wcześniej o sprawie "Słowika" i federacji MMA-VIP, liczby te prezentują się nieco inaczej. Wówczas negatywne zdanie wyraża 89 proc. ankietowanych, pozytywne 4 proc. pytanych.

Badanie dla Wirtualnej Polski przeprowadzono metodą CAWI w dniach 14-17 grudnia 2022 roku na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska liczyła 1063 pełnoletnich osób. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Zobacz też: Duda pomaga Ukrainie? Senator KO chwali prezydenta: "Nie mam wielkich zastrzeżeń"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1o6qqf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o6qqf
d1o6qqf
Więcej tematów