Trwa ładowanie...

Słoń dwa lata czekał na operację. Pieniądze zebrała lokalna społeczność

Słoń "Tantor", przejęty z kolumbijskiego ranczo trudniącego się produkcją narkotyków, przeszedł skomplikowaną operację uszkodzonego kła. Na przeprowadzenie zabiegu złożyła się lokalna społeczność.
Share
"Tantor" przeszedł skomplikowaną operację uszkodzonego kła
"Tantor" przeszedł skomplikowaną operację uszkodzonego kłaŹródło: Twitter, Fot: BBC News
dyak3a8

Operację przeprowadzono w ogrodzie zoologicznym w kolumbijskim mieście Barranquilla. Aż trzydzieści osób było potrzebnych do przeprowadzenia skomplikowanego zabiegu.

"Tantor" przez około 3 godziny był poddany sedacji. Operacja była na tyle skomplikowana, że policja musiała zamknąć jedną z dróg dojazdowych do zoo w razie konieczności sprowadzenia specjalnego dźwigu.

Zwierzę przez dwa lata czekało na zabieg. Tyle czasu potrzeba było na stworzenie specjalnych narzędzi do przeprowadzenia zabiegu. Przy okazji prowadzono zbiórkę pieniędzy - łącznie około 100 osób zebrało 8500 dolarów. Dla większości obywateli kraju to więcej niż roczna pensja.

"Tantor" został znaleziony w 1991 roku na jednej z kolumbijskich plantacji kokainy trudniącej się również nielegalnym handlem zwierzętami. Szacuje się, że zwierze ma obecnie około 50 lat. Ogród zoologiczny w Barranquilli chwali się, że to pierwsza tego typu operacja w Ameryce Południowej.

dyak3a8

Podziel się opinią

Share
dyak3a8
dyak3a8
Więcej tematów