Trwa ładowanie...
d1uv1sv
22-11-2005 10:35

Słodkie desery dla ludzi na diecie

Jedna z tokijskich kawiarni
wyspecjalizowała się w niskokalorycznych deserach, wykorzystując
właściwości pewnej afrykańskiej rośliny, która sprawia, że kwaśne
potrawy smakują słodko jak miód.

d1uv1sv
d1uv1sv

Owa roślina to synsepal słodki (Synsepalum dulcificum), krzew lub niewielkie drzewo z rodziny sączyńcowatych (Sapotaceae) występujący w zachodniej Afryce. Jego owoce zawierają proteinę zwaną mirakuliną, która oddziałuje na kubki smakowe, sprawiając, że wszystko staje się słodkie.

Ten efekt, wywoływany przez sok z jagód synsepala, trwa od 30 do 60 minut; można go przerwać wcześniej, pijąc gorącą herbatę lub wodę.

Można zjeść całą cytrynę i będzie smakowała słodko - zapewnia przedstawiciel firmy, która prowadzi ową kawiarnię. Żaden z serwowanych tam deserów nie ma więcej niż 100 kalorii.

Synsepal słodki jest znany od wieków, ale jego owoce nie cieszyły się dotąd zbyt wielką popularnością, ponieważ łatwo się psują. Japończycy opracowali jednak ostatnio metodę mrożenia tych owoców, zapewniając sobie ciągłość dostaw.

d1uv1sv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uv1sv
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj