Trwa ładowanie...

SLD zdecydowało ws. wyborów parlamentarnych

Większość z działaczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej jest za przystąpieniem do Koalicji Europejskiej w wyborach parlamentarnych. Włodzimierz Czarzasty ogłosił wyniki referendum w tej sprawie.

Share
SLD zdecydowało ws. wyborów parlamentarnych
Źródło: East News
d4l335y

Członkowie SLD wzięli w sobotę udział w referendum. Odpowiadali na pytanie, jak ugrupowanie ma wystartować w wyborach: samodzielnie czy w bloku ugrupowań demokratycznych.

Już w weekend pojawiły się nieoficjalne wyniki referendum. Wynikało z nich, że politycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej nie pójdą sami do tegorocznych wyborów parlamentarnych. "Spędziłem wczoraj w pomieszczeniu gdzie było referendum trzy godziny i rozmawiałem z tymi, którzy przychodzili. Zdecydowana większość przychodzących i głosujących deklarowała, że będą optować za koalicją" – portal Interia przywoływał wypowiedź działacza SLD z jednego z miast wojewódzkich.

Teraz oficjalnie ogłoszono wyniki referendum. 83 proc. głosujących opowiedziało się za startem w koalicji.

d4l335y

- Przyzwoitość nakazuje zwrócić się do naszych dotychczasowych koalicjantów i odpowiedzieć na zaproszenie i stwierdzić, że jesteśmy otwarci i gotowi do kontynuowania rozmów i kontynuowania pracy w Koalicji Europejskiej - mówił na konferencji prasowej Włodzimierz Czarzasty. - Czekamy na decyzję PSL. Z przyjemnością przyjmujemy stanowisko partii Wiosna, cieszymy się, że chce dołączyć do Koalicji Europejskiej - kontynuował.

Czarzasty jednocześnie prosił Wiosnę o transparentość jeśli chodzi o finansowanie partii i odpowiadanie na pytania w tym zakresie, bo niejasności mogą obciążać całą koalicję.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

d4l335y

Zobacz też: Tragiczna śmierć 9-miesięcznej Blanki. Zbigniew Ziobro o "bezwzględnym dożywociu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4l335y

Podziel się opinią

Share
d4l335y
d4l335y
Więcej tematów