Trwa ładowanie...

Referendum w SLD. Członkowie partii decydowali jak wystartuje w wyborach: w koalicji czy osobno

Członkowie SLD wzięli w sobotę udział w referendum. Odpowiadali na pytanie, jak ugrupowanie ma wystartować w wyborach: samodzielnie czy w bloku ugrupowań demokratycznych.Wyniki poznamy 1 lipca.
Share
Lider SLD Włodzimierz Czarzasty nie chciał spekulować na temat wyników referendum
Lider SLD Włodzimierz Czarzasty nie chciał spekulować na temat wyników referendum Źródło: East News, Fot: Piotr Molecki/East News
d43e577

Głosowanie odbywało się pomiędzy godziną 10 a 14 w ponad 300 kołach partyjnych na terenie całego kraju. Nie wiadomo na razie, ilu spośród uprawnionych do głosowania 23 tysięcy członków partii wzięło w nim udział, ani jaki jest rezultata głosowania.

Zobacz także: Koalicja Wiosny i SLD? Wymowna odpowiedź Czarzastego

- Dajmy się członkom partii wypowiedzieć. To jest jedyna partia w Polsce, która w ten sposób podejmuje decyzje - mówił przed referendum lider partii Włodzimierz Czarzasty. Nie chciał też spekulować, jaki może być wynik głosowania.

d43e577

- Nie ukrywam, że będę w referendum głosował za koalicją - powiedział PAP wiceszef SLD Wincenty Elsner. Będę też namawiał naszych członków, żeby opowiedzieli się za tą opcją pójścia w szerokiej koalicji - dodał.

Zobacz także: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. SLD z nowym spotem

- Przewiduję, że członkowie SLD zdecydują się na start w szerokiej koalicji, bo system d'Hondta premiuje większe ugrupowania, stąd wydaje się to racjonalnym rozwiązaniem - powiedziała była wiceprzewodnicząca SLD Katarzyna Piekarska.

Wynik referendum poznamy 1 lipca.

Źródło: stooq.pl, rmf24.pl

d43e577

Podziel się opinią

Share
d43e577
d43e577
Więcej tematów