Trwa ładowanie...

Koalicja Wiosny i SLD? Wymowna odpowiedź Czarzastego

Sekretarz generalny Wiosny Krzysztof Gawkowski ma nadzieję, że jego partii uda się nawiązać współpracę z SLD. Lider Sojuszu Włodzimierz Czarzasty jest sceptyczny, zwłaszcza wobec samego Gawkowskiego.

Share
Koalicja Wiosny i SLD? Wymowna odpowiedź Czarzastego
Źródło: East News
d28syam

- Polska polityka wymaga rozsądku i pokory, wygrywają ci, którzy chcą się łączyć, a nie dzielić. Będziemy namawiali do tego Włodzimierza Czarzastego. Jeśli jednak będzie chciał się dzielić, to Wiosna nie będzie rozdzierała szat - powiedział Gawkowski na antenie Polskiego Radia 24. - Chcemy zrobić pierwszy krok i doprowadzić do wspólnego startu w wyborach parlamentarnych różnych środowisk lewicowych - dodał.

Na "zaproszenie" Gawkowskiego ironicznie odpowiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty. "Panie Krzysztofie. Niech Pan lepiej nic nie robi. To będzie jakaś szansa że się uda" - odparł.

Przypomnijmy, że Krzysztof Gawkowski był wieloletnim działaczem SLD. W 2015 roku był kontrkandydatem Czarzastego w wyborach na przewodniczącego partii. 6 listopada ubiegłego roku złożył rezygnację z członkostwa w SLD. 10 dni później ogłosił rozpoczęcie współpracy z Robertem Biedroniem.

Referendum wśród działaczy SLD ws. koncepcji dotyczącej jesiennych wyborów odbędzie się 29 czerwca. W grę wchodzi również wariant startu w ramach Koalicji Europejskiej, którą w maju Sojusz tworzył m.in. z PO, Nowoczesną i PSL.

d28syam

Źródło: Polskie Radio 24

Zobacz także: PiS kusi Kukiza? Marek Jakubiak ujawnia kulisy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28syam

Podziel się opinią

Share
d28syam
d28syam
Więcej tematów