Trwa ładowanie...
d3n9rew

SLD chce likwidacji Senatu. "To nie izba refleksji - to izba głupoty"

Podczas konwencji SLD Włodzimierz Czarzasty zapowiedział plany partii, co do zmian w polskim parlamencie. Obok likwidacji Senatu, Sojusz chce również ograniczenia kadencji posłów do dwóch.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czarzasty chce również ograniczyć liczbę kadencji posłów do dwóch
Czarzasty chce również ograniczyć liczbę kadencji posłów do dwóch (East News, Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)
d3n9rew

- Z obrzydzeniem obserwujemy parlamentarną scenę w Polsce. Wydaje nam się, że zamiast reagować w sposób okazjonalny, łatając dziury - jak to zaproponował prezes Jarosław Kaczyński - dobrze byłoby podejść do problemu Sejmu, Senatu i wynagrodzeń w sposób całościowy - powiedział lider SLD podczas pomorskiej konwencji partii w Gdańsku.

Do "systemowych rozwiązań" ma należeć ograniczenie liczby kadencji do dwóch. Czarzasty stwierdził, że "zasiedziałe obiboki" nie są w stanie przeprowadzać korzystnych zmian i działać na korzyść państwa.

Czarzasty ocenił również, że obecnie senatorowie PiS bezmyślnie wykonują polecenia Jarosława Kaczyńskiego, a istnienie izby wyższej parlamentu jest bezzasadne.

d3n9rew

Zobacz także: Gorzkie wnioski wicemarszałka Tyszki po decyzji Kaczyńskiego

- Ta izba nie jest żadną izbą refleksji. Ta izba robi się w tej chwili izbą głupoty oraz wypełniania żądań starszego, nieznającego życia i codzienności człowieka - stwierdził.

Polityk zauważył również, że Jarosław Kaczyński nieprzypadkowo nakazał swoim ministrom przelać nagrody na konto Caritasu, który realizuje charytatywno-opiekuńcze cele Kościoła. Darowizny dla tego rodzaju organizacji mogą być odliczane w pełnej wysokości, nawet do 100 proc. osiągniętego dochodu.

Podczas konwencji SLD polityk poinformował, że ugrupowanie wystawi ok. 16 tys. kandyatów w wyborach samorządowych. Czarzasty zapowiedział, że formacja wystartuje pod szyldem "SLD - Lewica Razem", jednak nie wyklucza wejścia w koalicję. Musi być ona jednak "społeczna bądź socjalna". O tym, czy partia przystąpi do wyborów wspólnie z innym ugrupowaniem zdecyduje referendum, w którym weźmie udzial 23 tys. członków partii.

d3n9rew

Podziel się opinią

Share

d3n9rew

d3n9rew
Więcej tematów