Trwa ładowanie...

Sławomir Sierakowski: reakcje polskich polityków są skandaliczne

- Najpierw należy wyrazić solidarność, okazać współczucie i dopiero potem mówić, co robić z terroryzmem. Theresa May i Donald Trump wypowiedzieli się bardzo ostro. Ale nikt nie zaczyna, tak jak Beata Szydło, krzyczenia na Europę. Reakcja premier była wyjątkowa i świadczy o tym, że Polska to jest jakiś dziwaczny kraj. To jest szkodzenie Polsce - mówi Sławomir Sierakowski w #dzieńdobryWP.

d1fv37r
d1fv37r

Publicysta "Krytyki Politycznej" przypomniał, że zdecydowana większość islamistycznych zamachowców jest urodzona w Europie. Dodał, że jeszcze kilkanaście lat temu Europa zmagała się z terrorzymem IRA i ETA. - Jeszcze długo w statystykach terroryzm islamski nie dogoni tego rdzennie europejskiego. Łącznie go z uchodźcami bardzo źle robi tym biednym ludziom - mówił Sławomir Sierakowski.

Joanna Miziołek z "Wprost" zwróciła uwagę, że Beata Szydło swoimi wypowiedziami po zamachach wpisuje się w oczekiwania opini publicznej, która nie chce w Polsce migrantów. Premier w ten sposób ma pokazywać, że światowi przywódcy są bezradni wobec tego problemu, a ona ma rozwiązanie.

d1fv37r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fv37r
Więcej tematów