Trwa ładowanie...
Sławomir Nowak wybuduje ukraińskie drogi. Paweł Kowal u Jacka Gądka: życzę mu wszystkiego najlepszego

Sławomir Nowak wybuduje ukraińskie drogi. Paweł Kowal u Jacka Gądka: życzę mu wszystkiego najlepszego

- Jeżeli mu się uda, będzie to z korzyścią dla niego i dla Polski - tak o zatrudnieniu Sławomira Nowaka w ukraińskim odpowiedniku GDDKiA mówił w programie "WP rozmowa" ekspert PAN Paweł Kowal. Zdaniem posła Nowoczesnej Pawła Rabieja były minister w rządzie PO-PSL ma doświadczenie, aby wspomóc Ukraińców.

Share
dpo3d7m

Paweł Kowal i Paweł Rabiej byli gośćmi Jacka Gądka.

Rabiej wyjaśnił, że informację o tym, że Nowak został szefem agencji ukraińskiej, która nadzoruje budowę i utrzymanie dróg, przyjął z zadowoleniem. - Z podobnym, z jakim przyjąłbym awans, poproszenie polskiego byłego polityka czy menedżera do zarządzania ważnym europejskim przedsiębiorstwem - stwierdził parlamentarzysta.

Prowadzący program Jacek Gądek przypomniał, że Nowak odchodził z PO i z rządu w atmosferze skandalu. - I sądzę, że obywatele, klasa polityczna wyciągnęła z tego wniosek. Bo trudno wyobrazić nam sobie nie tyle powrót Nowaka do polityki, czy to, że będzie w niej odgrywał wielką rolę. Ale ja jestem zwolennikiem podejścia, że trzeba ludziom dać drugą szansę, trzecią szansę. Czwartej może już nie - powiedział Rabiej. - Nie sądzę, żeby (Nowak - przyp. red.) był postrzegany jako polski polityk, który ma tam aurę wspaniałości. Myślę, że jest postrzegany jako ktoś, kto ma doświadczenie menedżerskie i polityczne, żeby tą instytucją zarządzać. Ryzyko decyzji biorą na siebie Ukraińcy, a nie Polska - powiedział Rabiej.

dpo3d7m

- To interesujące posunięcie czy pomyłka? - dopytywał Gądek. - A dlaczego pomyłka? Zdają sobie sprawę z jego doświadczenia, mają świadomość kontrowersji. Ukraińcy, jak rozumiem, uznali, że jest przydatny. Życzę mu wszystkiego najlepszego, zupełnie szczerze. Nie można patrzeć na człowieka tylko przez pryzmat jego potknięć czy nawet poważnych błędów - mówił z kolei Kowal.

Zobacz cały odcinek programu "WP rozmowa":

dpo3d7m

Podziel się opinią

Share
dpo3d7m
dpo3d7m
Więcej tematów